×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۸ اسفند - ۱۳۹۹  
true
false

سمیه حیدری، معاون سواد‌آموزی آموزش و پرورش استان ایلام  روز شنبه در گفتگو با راسان خبر در ایلام  گفت: در سال تحصیلی ۹۷-۹۸ بیش از ۳ هزار و ۸۰۰ نفر سوادآموز در امتحانات سوادآموزی شرکت کرده و این آزمون‌ها برای بی‌سوادان و کم سوادان ۱۰ تا ۴۹ سال در پایان دوره‌های آموزشی برگزار می‌شود.

وی افزود: از این تعداد شامل ۸۴۰ نفر در دوره سواد آموزی، هزار و ۲۰۰ نفر در دوره انتقال و در دوره تحکیم هزار و ۷۷۴ نفر شرکت کرده‌اند.

معاون سواد‌آموزی آموزش و پرورش استان با بیان اینکه طول دوره سواد‌آموزی ۶ ماه است، تصریح کرد: مدت دوره انتقال ۷ ماه و دوره تحکیم ۵ ماه است.

وی ادامه داد: در سال جاری ۲ هزار و۷۶۷ نفر در قالب اهداف کمی سالیانه برنامه‌های آموزشی و فرهنگی سوادآموزی، برای شناسایی و جذب در دوره‌های سوادآموزی، تحکیم سواد و انتقال به استان ابلاغ شده است.

حیدری بیان کرد: سال‌جاری با لحاظ نمودن آمار کمی فعالیت‌های مکمل تعداد ۴۳۳۰ نفر در دوره‌های سوادآموزی در سطح ۱۴ شهرستان و منطقه تحت پوشش فعالیت‌های نهضت سوادآموزی قرار می‌گیرند، که بیشترین سهمیه به تعداد ۶۷۷ نفر مربوط‌ به شهرستان ایلام و کمترین با تعداد ۶۸ نفر به منطقه چوار اختصاص یافته است.

وی اظهار داشت: زمان ثبت‌نام دوره سوادآموزی از اول مرداد تا پایان دی و در دوره انتقال و تحکیم از اول شهریور تا پایان آبان‌ماه سال‌جاری خواهد بود. وی از افراد بی‌سواد به‌خصوص اولیای بی‌سواد دانش آموزان خواست برای ثبت نام و شرکت در کلاس‌های نهضت سواد‌آموزی به مدارس و  واحدهای سوادآموزی در ادارات آموزش و پرورش شهرستان و منطقه مراجعه کنند.

این مسوول یادآور شد: همچنین به آموزش دهندگان سوادآموزی در قبال قبولی هر سوادآموز در دوره سوادآموزی مبلغ ۸/۸۰۰/۰۰۰ ریال، دوره تحکیم سواد مبلغ ۱/۶۱۰/۰۰ ریال‌، دوره انتقال  ۹/۳۰۰/۰۰۰ ریال در خاتمه دوره‌های آموزشی تحت عنوان حق الزحمه  پرداخت می‌شود.

وی ادامه داد: همجنین به سوادآموزانی که موفق  به اخذ گواهینامه قبولی پایان دوره سوادآموزی شوند مبلغ ۱/۵۹۱/۸۰۰ ریال به‌عنوان تشویقی مستقیما از سوی سازمان نهضت سوادآموزی به حساب آنان  واریز می‌شود.

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش استان اظهار داشت: حق الزحمه آموزش‌دهندگان دوره سوادآموزی برای شهرستان‌های ایلام، دهلران و مهران به جای مبلغ ۸/۸۰۰/۰۰ ریال مبلغ ۱۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال پرداخت خواهد شد.

لازم به ذکر است،  نام‌نویسی از کم سوادان و بی‌سوادان برای سال تحصیلی جدید از مردادماه شروع و تا دی‌ماه ادامه دارد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true