×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳۱ تیر - ۱۳۹۸  
true
false

به گزارش سایت خبری راسان خبر به نقل از روابط عمومی؛ به ریاست فیض اللهی مدیر کل امور اقتصادی و دارایی و نایب رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری استان در خصوص بررسی دو طرح سرمایه گذاری در حوزه گردشگری در سالن جلسات اداره کل امور اقتصادی و دارایی هفتمین جلسه مرکز خدمات سرمایه گذاری برگزار شد.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی  استان با توجه به بحث اقتصاد مقاومتی در کشور در جهت توسعه اقتصادی را از وظایف مسئولین دستگاه های متولی برشمرد و گفت: تسهیل و تسریع در سرمایه گذاری با در نظر گرفتن این موضوع که حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی یک وظیفه همگانی است را باید در اولویت قرار دهیم که در مرحله اول باید مکان و محل اجرای هر طرح تعیین و سپس منابع تأمین مالی طرح مشخص گردد.

 فیض اللهی افزود :تشکیل یک کمیته یا کارگروه برای مکان یابی طرح های سرمایه گذاری با مشخص نمودن مناطقی که منع قانونی جهت واگذاری یا بهره برداری و یا منع زیست محیطی ندارند به تسریع فرآیند سرمایه گذاری کمک خواهد کرد. 

در ادامه حیدر نعمتی مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری تعیین عرصه برای انجام پروژه های سرمایه گذاری را قدم اول در اجرای یک طرح دانست و افزود: بررسی های خاک و آب و ارزیابی های زیست محیطی باید پس از تعیین مکان اجرای طرح صورت گیرد، از اینرو ارائه مطالعات کامل طرح توسط سرمایه گذار قبل از اجازه واگذاری و یا بهره برداری زمین مورد نیاز اجتناب ناپذیر است که گاهاً تأخیر در ارائه این مطالعات توسط سرمایه گذار به دستگاه های متولی باعث کندی روند کار می شود. 

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نیز ضمن معرفی اجمالی طرح ایجاد مجتمع تفریحی-گردشگری در ارتفاعات اماراو و همچنین ایجاد کمپ عشایری در استان اظهار کرد: طرح تشکیل کمپ عشایری توسط سرمایه گذار بخش خصوصی پیشنهاد شده و بیش از یک سال است که در دستور کار قرار دارد که طی جلسات متعدد مورد بررسی قرار گرفته و ۴ منطقه برای احداث این دهکده عشایری پیشنهاد شد که در نهایت منطقه مله پنجاب به عنوان مکان اجرای این پروژه تعیین گردید.

شنبه زاده افزود :زمین مورد نیاز جهت ایجاد مجتمع تفریحی-گردشگری در ارتفاعات اماراو نیز ۶ هکتار در نظر گرفته شده است.

شنبه زاده افزود : طرح های حوزه گردشگری فرابخشی هستند بنابراین اجرای این طرح ها همکاری همه جانبه مسئولین را می طلبد زیرا موانع اداری در بیشتر مواقع باعث خستگی و دلسردی متقاضیان سرمایه گذاری خواهد شد. 

مدیر کل منابع طبیعی استان نیز با اشاره به موانع قانونی در واگذاری زمین بیان کرد : با توجه به قوانین و مقررات، واگذاری عرصه های جنگلی غیر قانونی است، بنابراین محل اجرای طرح های اقتصادی و سرمایه گذاری باید به نحوی تعیین شود که منع قانونی پیش نیاید. از سوی دیگر با توجه به اهمیت منابع طبیعی باید جنبه های مثبت و منفی هر طرح سرمایه گذاری به طور کارشناسی مورد بررسی قرار گرفته و منافع اجرای طرح در مقابل واگذاری و یا بهره برداری از اراضی کاملا مشخص شود. 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true