×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱۰ اسفند - ۱۳۹۹  
true
false

DSC09624
راسان خبر_ همشهریانی که امروز در شهر ایلام حضور داشتند،  به عینه شاهد بودند که  مسافران چند خط اصلی و بخصوص  خط تاکسی های سعدی  از سوار شدن به تاکسی ها خودداری کردند و تجمعی  ناخواسته و برنامه ریزی نشده شکل گرفت.
همه نگران بودند،  از عدم نظارت سازمان تاکسیرانی ،  از  دریافت کرایه های دل بخواهی توسط رانندگان..  
چند روزی است  برگه هایی از سوی سازمان تاکسیرانی ایلام جهت افزایش کرایه تاکسی ها در بین رانندگان منتشر شده بود و رانندگان به استناد آن نوشته ها  اقدام به دریافت  کرایه میکردند. رانندگان  که از بی نظمی و بی مسوولیتی تاکسیرانی استان دل پر داشتند،   کرایه ها را تا  ۱۳۰۰ تومان افزایش داده و حتی به بهانه ی نداشتن پول خرد تا  ۱۵۰۰تومان نیزاز مسافران طلب می کردند و اگر  هم با اعتراض مسافران مواجه می شدند با نشان دادن برگه های تاکسیرانی مسافران را توجیه  می کردند.

یکی از مسافران خط سعدی رزمندگان در گفتگویی با انتقاد شدید از عملکرد ضعیف مسوولان ارشد تاکسیرانی ایلام از شهرداری خواست به این وضعیت رسیدگی کند.

 مسافر دیگر گفت:  دیروز سه شنبه، سوار تاکسی خطی شدم وقتی به مقصد( رزمندگان) رسیدم کرایه را مطابق با روند روزهای گذشته به راننده دادم ؛ وی(راننده)   با لحنی تند گفت مگر خبری نداری کرایه گران شده است و با نشان دادن برگه  تاکسیرانی نه تنها از من بلکه از ۳ مسافر دیگر نیز  ۱۳۰۰ تومان گرفت .

ظاهرا بی نظمی مسوولان تاکسیرانی ایلام در قبال مسافران تمام شدنی نیست و هر بار با برنامه ی جدید داد مسافران را در می آوردند.
در حالی که شفاف سازی و شفافیت در دنیای امروز حرف اول را میزند و به لطف فضای مجازی، رسانه‌ها و مطبوعات، اخبار و اطلاعات به ثانیه رد و بدل  میشود،  ولی تاکسیرانی استان گویا هنوز وارد این مقولات نشده است و نسبت به همه چیز بی احساس و بی تفاوت است.
مگر نه  این است که هر سال یکبار  و معمولا ابتدای سال  و با مصوبه شورای شهر و ابلاغ فرمانداری،  کرایه ها به تناسب تورم و….  افزایش می یابند، پس چرا تاکسی رانی  ایلام  از این قاعده مستثنی است.
گویا اختلاف شورای شهر و شهرداری و قضیه استیضاح  شهردار  سبب گل آلود شدن  آب در سطح شهرداری شده و سازمان هم فرصت را مناسب دانسته و اقدام به افزایش کرایه نموده است.
خبرنگار راسان خبر در تماس تلفنی با مسوولان تاکسیرانی موفق به کسب اطلاعاتی در این زمینه نشد و کماکان این بی نظمی تاکسیرانی بی پاسخ ماند.

گزارش از سمیه آذرمهر

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true