×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱۷ اسفند - ۱۳۹۹  
true
false

به گزارش خبرنگار راسان خبر در ایلام؛  مهناز همتی مدیرکل استاندارد ایلام در نشست بررسی مشکلات استانداردسازی تیرچه و بلوکبه موضوع الزام استانداردسازی مصالح ساختمانی تیرچه و بلوک و .. پرداخت و در خصوص روش غیر استاندارد ساخت خرپای فلزی تیرچه و تیرچه خرپایی توضیحاتی ارائه کرد.
وی افزود: مطابق استاندارد شماره ۱_۲۹۰۹ تولید خرپای تیرچه به صورت قوس الکترونیکی با الکترود دستی ممنوع است و این موضوع سالیان متوالی است که عنوان می شود اما متاسفانه با توجه به عدم وجود زیرساخت در استان تیرچه غیر استاندارد و ناایمن در ساخت و سازها کماکان مورد استفاده قرار می گیرد.
مدیرکل استاندارد ایلام  در ادامه با اشاره به اینکه خوشبختانه در اواسط سال گذشته حرکت های مناسبی در راستای صنعتی سازی تیرچه انجام شده است، افزود: متاسفانه سرعت پیشرفت کار توسط صنعتگران بسیار کند بوده به طوری که هنوز این اداره کل موفق به صدور پروانه کاربرد علامت استاندارد به دلیل عدم تولید محصول در واحدهای مربوطه نشده است.
در ادامه این جلسه نماینده دادستانی خواستار سرعت بخشیدن به مرحله تولید آزمایشی واحدهای صنعتی  تیرچه شد تا بتوان مقداری از دغدغه هاای بکارگیری مصالح غیر استاندارد کاسته شود.
در پایان، نماینده سازمان صمت نیز از اهتمام این سازمان در جهت تسریع در انجام دادن مراحل صدور مجوزهای تولید و و رفع موانع تولید آنها خبر داد.
در این جلسه مصوب شد که سازمان نظام مهندسی، راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، شهرداری ها و همه دستگاه های اجرایی، در ساخت و سازها در بکارگیری مصالح استاندارد از جمله تیرچه اهتمام و توجه ویژه داشته و مسئولین مربوطه را ملزم به استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد نمایند.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true