×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  سه شنبه - ۱۲ اسفند - ۱۳۹۹  
true
false

download-(2)

به گزارش خبرنگار راسان خبر؛ رییس اداره آموزش،  ترویج ومشارکتهای مردمی منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام در چهارمین کارگاه آموزشی اطفاء حریق که با مشارکت کارکنان مرکز خدمات حمایتی جهاد کشاورزی میمه و خواهران بسیج عشایر منطقه برگزار شد گفت: افزایش ضریب حفاظتی در جنگلها و مراتع استان با توانمندسازی جوامع محلی و توسعه مشارکت دستگاههای عضو ستاد بحران و توان ظرفیتهای بسیج عشایرادامه دارد.

وی افزود: با اقدامات پیشگیرانه دستگاه متولی گام های موثری در حفاظت از منابع طبیعی در سال ۹۵ نسبت به سنوات گذشته برداشته شده است بطوریکه توانسته ایم با برنامه‌ریزی مناسب و در راستای فرهنگ سازی با اقدامات پیشگیرانه و فعالیتهای ترویجی از جمله اجرای کارگاههای آموزشی و…!  ضعف فرهنگی را به قوت تبدیل کنیم.

امید شفیعی با  اشاره به  میزان بارندگیها حداکثری در سال گذشته وبه تبع آن وفور پوشش گیاهی در زیر اشکوب جنگلها، اهمیت حفاظت از جنگلها و مراتع استان را وظیفه تمام آحاد جامعه در برابر این نعمتهای بی بدیل را از ضروریات دانست.

وی گفت: در شرایط حاکم بر منابع طبیعی و  تاثیر سه چالش مهم قرن ۲۱ تغییرات اقلیم، کمبود آب شیرین،  بیابان زایی. بر کشور حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی بعنوان مهمترین رسالت سازمان نیاز به عزم ملی و مدیریت جهادی با همدلی و همزبانی بین مسئولین و مردم دارد‌

 وی در ادامه جامعه هدف کارگاههای آموزشی اطفاء حریق در سطح استان را بالا بردن سطح آگاهیهای فراگیران و گافزایش آمادگی بسیج سازندگی برای مقابله با حریقهای احتمالی عنوان کرد.

رییس اداره آموزش،  ترویج ومشارکتهای مردمی منابع طبیعی و آبخیزداری استان ایلام در پایان افزود:  مدیریت پیشگیری در راستای استراتژی اصل اقتصاد مقاومتی در دولت تدبیر وامید بهتر از مقابله است واز کلیه دستگاههای عضو بحران در استان و شهرستانها که پا به پای سربازان انفال در افزایش ضریب حفاظتی همکاری تنگا تنگ دارند تقدیر تشکر کرد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

true