×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۳۱ تیر - ۱۳۹۸  
true
false

سایت خبری راسان خبر روز پنج شنبه (19مرداد ) در تازه ترین کزارش خود به عنوان (سخنی با رئیس جمهور پرآوازه ) به قلم سجاد خزان فعال اجتماعی به  لزوم بکارگیری جوانان در کابینه دولت دوازدهم  پرداخته است.

آغاز کلام و در نخستینِ نگارش، نگارنده معتقد است که یگانه راه حل مرتفع شدن مسائل و فائق آمدن بر مشکلات کشور، از گذرگاه اردوگاه اصلاحات و تفکر اصلاح طلبی علمی و عملی گسترده می گذرد و البته با همدلی و همگامی تمامی جریان های فکری در کشور بزرگ ایران اسلامی. 

مطالعه آثار جامعه شناسان و روانشناسان و نظرپه پردازان حوزه مسائل اجتماعی و تربیتی و علل عموم بانیان علوم توسعه مبین آن است که دگرگونی های همه جانبه در دوره ی سنی جوانان است. این دگرگونی ها شامل تغییرات جسمی و روانی، عاطفی و عقایدی، افکار و مسائل و اشتغال را شامل می شود و بر همین اساس دوره جوانی را می توان دوره شکوه سرمایه اجتماعی و منابع انسانی در یک منطقه و دولت نام برد. 

 

اکنون رئیس جمهور محترم و محبوب، اینک که با رای ۲۴ میلیونی مورد عنایت و پذیرش دوباره ملت شریف ایران قرار گرفته ای و در آستانه انتخاب کابینه خود هستید، لازم است با تمام توان و با جدیت و جهد و با نگرشی نو و تخصص و تعهد مدار و با ابزار عقلانیت و معنویت بدنبال حل مسائل «جوانان» باشید.

مسائل امروز جوانان کشور ما به شرح زیر بحضور جنابتان عرض می شود. 

۱. آموزش و پرورش که شامل برنامه ریزی برای بازگشت ترک تحصیل کنندگان به ادامه تحصیل و نقش مدرسه در فرایند اجتماعی شدن و تخصص و مهارت های نوین. 

۲. اوقات فراغت که شامل برنامه ریزی برای ورزش و سرگرمی های هنری و ادبی و تعاون و مطالعه و عبادت و هیجان های فردی و گروهی.

۳. رسانه های جمعی و فناوری های نوین که شامل برنامه ریزی برای تاثیر گذاشتن آثار مثبت فضای مجازی و رفع اعتیادهای اینترنت و عوامل های آن.

۴. کار و اشتغال که شامل برنامه ریزی برای ایجاد شغل های جدید و کاربردی و همگام با فنون و تکنولوژی روز جهان برای جوانان تحصیلکرده و فاقد تحصیل. 

۵. ازدواج که شامل برنامه ریزی برای مفهوم سازی تعریف و هدف ازدواج، تشریح اهمیت عشق در ازدواج، رفع موانع و مشکلات ازدواج و عوامل موثر بر آن و کاهش پدیده طلاق.

۶. نابهنجاری های اجتماعی و روانی که شامل برنامه ریزی برای کاهش ویژه بزهکاری و عوامل اجتماعی آن، اعتیاد و عوامل فردی و خانوادگی و اجتماعی آن، فرار از خانه و بی خانمانی ها و عوامل اثرگذار آن و همچنین رفع نابهنجاریهای روانی شامل کاهش استرس، افسردگی، خودکشی، خشونت، اضطراب و دیگر موارد روانی.

بنابراین جناب آقای رئیس جمهور با توجه  به موارد ذکر شده و جایگاه این دوره سنی، می طلبد که امورات جوانان را در راس هرم تمام برنامه های چهارساله خود قرار دهید، تا دستگاه فکری و اجرائی حضرتعالی در افق های بلند جوانان و در ذهن های زیبای آنان به یادگار بماند انشالله. 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true