×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  دوشنبه - ۱۸ اسفند - ۱۳۹۹  
true
false

 منوچهر تیموری مدیرکل ثبت احوال استان ایلام در گفتگو با خبرگزاری راسان خبر در ایلام اظهار داشت: از بدو تاسیس ثبت احوال تا امروز این سازمان با فراز و نشیب‌های زیادی روبرو بوده است، اما در مسیر رشد و بالندگی در راستای خدمتگذاری صادقانه وظیفه خود را به خوبی انجام داده است.

وی افزود: در حوزه ثبت وقایع حیاتی به عنوان کار زیرساختی و اساسی در ایلام،  ۹۹/۸ درصد وقایع در مهلت قانونی ثبت می‌شود، که اگر این کار مهم به موقع انجام نشود برخی دستگاه‌های استان با مشکل مواجه خواهند شد.

مدیرکل ثبت احوال استان ایلام با بیام اینکه حفظ و صدور اسناد هویتی مردم بسیار مهم است، تصریح کرد: یکی از برنامه‌های اساسی ثبت احوال استان تعویض شناسنامه‌های قدیم به جدید  مکانیزه است که امروزه این کار مهم به مدد تجهیزات فنی نوسازی چاپگرها و… انجام شده است.

وی ادامه داد: تاکنون بیش از ۲۵۰ هزار جلد شناسنامه مکانیزه در استان صادر شده است، که حدود ۳۰ هزار از این شناسنامه‌ها در ۹ ماهه اول تحویل مردم داده شده است.

تیموری عنوان کرد: یکی از کارهای محوری و سیاست‌های دولت بحث صدور کارت ملی هوشنمند است در این راستا تاکنون ۴۰۴ هزار نفر از مردم استان کارت هوشمند دارند که معادل ۸۷ درصد جمعیت واجد شرایط بالای ۱۵ سال است.

وی یادآور شد: همچنین در سال‌جاری ۲۰۰ نفر از افرادی که فاقد شناسنامه بودند تعیین تکلیف شده و این موضوع کار بسیار مهمی محسوب می‌شود.

مدیرکل ثبت احوال استان خاطرنشان کرد: هم اکنون ۵۰ نوع خدمت  در ثبت احوال شهرستان‌های ایلام انجام می‌شود،که در ۹ ماه اول سال‌جاری بیش از ۷۰ هزار نفر به این ادارات مراجعه کرده‌اند.

وی اضافه کرد: با توجه به شیعه بودن صددرصدی مردم ایلام، انتخاب نام  معصومین در صدر انتخاب اسامی از سوی والدین است.

تیموری اذعان کرد: در نه ماهه اول سال‌جاری ۶ هزار ۵۲۵ واقعه ولادت، ۱۹۱٠ واقعه وفات، ۳ هزار و ۶۸۷ واقعه ازدواج و ۶۲۴ واقعه طلاق در این استان ثبت شده است.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true