×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  چهارشنبه - ۵ تیر - ۱۳۹۸  
true
false

به  گزارش خبرنگار سایت خبری راسان خبر، مراسم روز تامین اجتماعی روز دوشنبه25 تیرماه با حضور مدیران سازمان تامین اجتماعی در ایلام، معاون عمرانی استانداری مدیران ارشد استانی و خانواده بزرگ تامین اجتماعی برگزار شد.

مدیرکل سازمان تامین اجتماعی استان در این مراسم گفت: ارائه خدمات تامین اجتماعی به بیمه شدگان در بخش بیمه ای و درمانی صورت می گیرد که در بخش بیمه ای با 9 شعبه اصلی در سال گذشته مبلغ 210 میلیارد تومان برای تعهدات بلند مدت و کوتاه مدت هزینه شده است.

سهیلا ملکشاهی گفت: همچنین در این راستا ماهانه 17 میلیارد تومان در این راستا هزینه شده است که با بودجه ی عمرانی استان رقابت می کند.

وی افزود: در حوزه ستاد اقتصاد مقاومتی در راستای بهبود فضای کسب و کار و رفع موانع تولید از جمله بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش حساب، مبلغ ده میلیارد و 500 میلیون تومان بوده است.

مدیرکل سازمان تامین اجتماعی استان بیان داشت: کارفرمایانی که نیروی جدید استخدام نمایند می توانند از پرداخت سهم 20 درصدی سهم کارفرمایی معاف شوند.

وی تصریح کرد: دولت الکترونیک تحول بزرگی در کشور ایجاد نموده که از مصادیق بارز اقتصاد مقاومتی می باشد سبب کاهش هزینه های بسیاری در سازمان شده است.

ملکشاهی ادامه داد: حذف دفترچه های درمانی از دیگر اقدامات این سازمان در راستای خدمات دهی و جلوگیری از اتلاف وقت بیمه شدگان صورت گرفته است.

وی گفت: کسب مقام اول پوشش بیمه ی در قسمت مشاغل آزاد و اختیاری که میانگین کل کشور 6 درصد می باشد در استان ایلام 17.5 درصد است.

معاون عمران استانداری ایلام نیز در این مراسم اظهار داشت:  یکی از آرمان های مهم در جامعه رسیدن به توسعه و رشد اقتصادی است و این امر وقتی محقق خواهد شد که بسترهای مورد نیاز برای توسعه در جامعه وجود داشته باشد.

احمد کرمی افزود: شعار سازمان تامین اجتماعی” نیاز امروز پشتوانه فردا” شعاری محاسبه شده است چون هر اشتغالزایی که منجر به تولید شود سلامت جامعه و سرمایه ملی را به دنبال خواهد داشت.

وی افزود: وقتی می شود در مسیر توسعه حرکت نماییم که موقعیت شغلی و جسمی نیروی انسانی تضمین شود و رعایت این امر مطمعنا منجر به ارتقا شاخص های تولید در استان ایلام خواهد شد.

وی اظهار داشت: مدیران سازمان تامین اجتماعی استان تلاش نمایند، بخش درمانی را به سمت کیفی سازی سوق دهند تا اثر بخشی در این حوزه در بحث کمی و کیفی و دستیابی به توسعه پایدار نمایان شود.

معاون عمران استانداری ایلام گغت: نیروهای کارگری که در یک مجموعه تمام توان خود را بکار می گیرد باید در آینده از نظر بیمه ا ی و درمانی مورد حمایت قرار گیرند.

وی عنوان کرد: مسولان استانی باید همواره در بخش هایی که به صورت زنجیره ی با هم در ارتباط هستند انسجام را حفظ نمایند تا به سمت توسعه پایدار در استان حرکت شود.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان با بیان اینکه  دو مجموعه ملکی و یک بیمارستان فعال است است گفت: در سال گذشته با افتتاح بیمارستان شهدای زاگرس شهر ایلام، نسبت به سال 95 با رشد 44 درصدی  مواجهه بوده است.

دکتر لاله ماژین افزود: بخش بستری در دی کلینیک استان رشد 10 درصدی  و سایر بخش ها 8 تا 12 داشته ست.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان اظهار داشت: بیمارستان شهدای زاگرس استان از نظر امکانات یکی از مجهزترین بیمارستان های غرب کشور می باشد و تنها مشکل آن نبود پزشک متخصص است که این مشکل به زودی مرتفع خواهد شد.

وی ادامه داد: حذف 100 درصدی دفترچه های درمانی در سال گذشته در مراکز درمانی سبب کاهش‌ هزینه 60 میلیارد تومانی در این راستا شده است.

لاله ماژین بیان داشت: سال گذشته تمام مراکز درمانی طرف قرارداد سازمان تامین اجتماعی در سطح استان ایلام پروانه ایزو 9001 دریافت نموده اند.

وی گفت: در حال حاضر نوبت دهی در مراکز درمانی استان به صورت الکترونیکی و تلفنی انجام می گیرد که از شهریور سال گذشته تاکنون 11 هزار نوبت تلفنی در سامانه ثبت شده است.

وی همچنین از فعال بودن سامانه خرید کارت الکترونیکی در راستای ارائه اقدامات درمانی در استان ایلام خبر داد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این نشست گفت: اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی نیازمند اولویت نهادن بر شکوفایی تولید و رونق کسب و کار داخلی بوده و در این مسیر حمایت از سازمان تامین اجتماعی با گستردگی افراد تحت پوشش خود ضرورت دارد.
شیرخانی تاکید کرد: حمایت از بخش های تولیدی، کمک به رونق اقتصادی و توانمندسازی خانوارها از مهم ترین اهداف سازمان تامین اجتماعی به شمار می رود و انتظار داریم این اهداف در استان ایلام بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

اجرای نمایش طنز، موسیقی و تجلیل از تعدادی از کارمندان نمونه درمانی و بیمه ی و بازنشستگان از دیگر برنامه های مراسم رو تامین اجتماعی در استان ایلام بود.

19 الی 25 تیر به عنوان هفته تامین اجتماعی نامگذاری شده است.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true