×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

ویژه های خبری

true
    امروز  یکشنبه - ۱۰ اسفند - ۱۳۹۹  
true
false

نوراله تیموری مدیر عامل شرکت آب فار استان ایلام در گفتگو با خبرنگار سایت خبری راسان خبر در ایلام اظهار داشت:  پروژه آبرسانی به روستاهای مجتمع وحدت و انقلاب که روستای بیشه دراز  نیز جزو آنها میباشد شامل ۳ ایستگاه پمپاژ ،۶ مخزن بتنی به حجم ۳۷۰۰ متر مکعب ، حفر یک حلقه چاه ، تجهیز ۲ چاهک واحداث۳۰ کیلومتر خط انتقال میباشد که با بهره برداری آن در هفته دولت  مشکل آب شرب  انان برطذف می شود.

وی افزود:  مصرف آب در مناطق روستایی این استان بر اساس ارزیابی های صورت گرفته بیش از سه برابر میانگین کشوری است زیرا در برخی مناطق روستایی مردم از آب شرب برای مصارف کشاورزی و دامداری استفاده می‌کنند که با وجود تذکر و آموزش‌های مکرر بازهم در برخی مناطق روستایی استان دیده و این معضل کمبود و گاه قطعی آب مناطق روستایی را در پی دارد.

مدیرعامل آبفار ایلام یادآور شد: براساس مصوبه های تعیین شده هزینه هر متر مکعب آب روستایی سه هزار ریال باید باشد در حالیکه که در عمل هزینه تولید آب در استان ایلام ۲۳ هزار ریال یعنی ۲۰ هزار ریال بیشتر از نرخ تعیین شده که این امر بیانگر مصرف خارج از استاندارد مردم مناطق روستایی استان است.

وی بیان داشت: تعداد روستاهای استان ۵۵۶ روستا با جمعیت ۱۷۰ هزار نفر است که از این تعدا د ۴۹۲روستا با ۱۶۷ هزار نفرکه ۵/۹۸ در صد جمعیت روستایی استان را تشکیل میدهد  تحت پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب روستایی استان ایلام قرار دارند.

وی ادامه داد: در بحث شاخصهای کمی و کیفی آب شرب روستاها در سطح مطلوبی هستیم که بالاتر از استانداردهای تعریف شده میباشد.

تیموری تصریح کرد: ۳۵ روستا در استان بصورت سیار با تانکر ابرسانی می شوند با توجه به حجم اعتبارات تخصیص یافته  و پروژه های فعال در سطح استان امیدواریم این تعداددر سال ۹۸ به ۲۰ روستا برسد.

مدیر عامل شرکت آب فار استان ایلام گفت:  ۳۵ روستا شهرستان های ایلام و دهلران با کمبود یا قطعی مکرر آب مواجه هستند که عمده ترین دلیل این موضوع نیز استفاده از آب شرب تصفیه شده برای احشام و اراضی کشاورزی است. 

گفتنی است، در اثر سیل فروردین ماه تاًسیسات و شبکه های آب اشامدنی ۱۲۲ روستا  از ۱۰ تا ۹۰ درصد خسارت دیده و حجم خسارت ناشی از سیل فروردین ماه را۳۱ میلیارد تومن اعلام شد.

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


true