سایت خبری راسان خبر روز جمعه در گزارش تازه خود به قلم “مجتبی شیرخانی” فعال اجتماعی, با عنوان “مروارید در دل صدف ” به حواشی اخیر در مورد تغییر استاندار ایلام پرداخته است.

 با شروع دولت تدبیر  و امید،  موجی از شادمانی در سال ۹۲ کل کشور را فرا گرفت و تغییرات مدیریتی در کشور آغاز شد. در استان ایلام هم تغییر از استانداری آغاز  و بنا به برخی شنیده ها، بعداز به توافق نرسیدن نمایندگان وقت استان در مجلس، وزارت کشور راسا دست به انتخاب میزند و نیرویی خوشنام و بومی واز سلاله روحانیت،  فرزند یکی از  مبارزین دوران انقلاب،  از اصلاح طلبان معتدل ،  آقای مروارید را به استانداری برمی گزیند.

مروارید  که سالها در خارج از استان در چرخه ی مدیریت بود، به ایلام بازگشت و پس از انتخاب تیم اجرایی ، شروع به کار نمود وچهارسال پر از امید و تلاش را استارت زد، وی وارد حاشیه ها نشد و یا به قولی اجازه ایجاد حاشیه را نداد ، از جاده اعتدال و انصاف خارج نشد و ضمن حفظ ارزشهای انقلاب و دفاع مقدس وغیره  در مواقع لازم  از اصلاح طلبی و اصلاح طلبان حمایت کرد و هرجا لازم بود از دولت  تدبیر و امید  دفاع کرد.

 به اعتقاد موافقان  و مخالفان ، دوران استانداری مروارید از دوران طلایی پس از انقلاب اسلامی در استان است و به جرات میتوان گفت که هیچ استانداری به اندازه دکتر مروارید  درخشش نداشته وی همچنین به مردم استان نشان داد که در همه زمینه ها  فعال است ، شرکت های  داخلی تا پیمانکاران خارجی همه را وارد استان کرد تا اندکی از محرومیت استان کاسته شود ، وی رابطه ی قوی و چشمگیری با مرکز کشور داشت و از حداکثر ظرفیت نفوذ خود استفاده کرد   و مدیریت کلان تا مسائل ریز و درشت همه در حیطه نظارت قرار می داشت.

شاید تنها ایرادی که از مروارید میتوان گرفت، مسئله باقی ماندن برخی مدیران دولت قبل است که اکثر اصلاح طلبان انتظار ایجاد تغییرات  را در این موردها  داشتند که مروارید با چشم پوشی و اغماض از کنار آن گذشت.

با این همه اوصاف ، برخی سیاسیون  استان بدنبال برکناری مروارید در دولت دوازدهم هستند و در حال یارگیری هستند تا تیم مخالفان مروارید را قویتر کنند. موافقان مروارید هم با برجسته کردن نقاط قوت او درصدد تلاش برای ابقایش هستند.

درمجموع میتوان با توجه به کارنامه و عملکرد مروارید، ماندن و ادامه خدمت او در استانداری را  به صلاح استان دانست تجربه او و تیم موفقش را با تغییراتی  میتوان مقبول مردم دانست. 

منتقدان ومخالفان مروارید هم بدانند که با رفتن  او از استانداری،  معلوم نیست که جانشین او بتواند موفقیت مروارید را تکرار کند و حتی ممکن است این پست حساس و اساسی از دست نیروهای بومی خارج شود و همچون ۳۸سال گذشته ((به استثنای دوران آقای علیمحمد آزاد)) نیرویی ضعیف و غیر بومی بعنوان استاندار انتخاب شود که سالها باید تاوان  این انتخاب را داد و محرومیت استان مضاعف گردد.

 قطار مدیریت مروارید روی ریل درست و صحیح پیشرفت است،مروارید  میتواندحرکت این قطار را شتاب بخشید و با تغییراتی اساسی منتقدان و مخالفانش را تسلیم کند. اکنون کارنامه چهار ساله او پیش روی مردم است و همه میتوانند به خوبی قضاوت کنند.

 ماندن یا رفتن مروارید از استانداری ایلام مسئله اساسی سیاسیون و مردم استان است و تیم مدیریت مروارید با تغییراتی میتواند بهتر عمل کند زیرا مدیران کم کار و ضعیف و از نظر سیاسی همچون پرچم که در جهت وزش باد حرکت میکنند، باید برکنار و تعویض شوند.

بیاییم دست در دست هم از مروارید حمایت کنیم و این نیروی بومی،  اصیل، پاک دست و اصلاح طلب را حفظ و تقویت کنیم. باور کنیم که مروارید توانمند است.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.