به گزارش راسان خبر,طرح ساماندهی نیروهای قراردادی مشخص شد

متن کامل طرح/لایحه

ساماندهی نیروهای قراردادی وزارت نفت

ماده‌ ۱⃣ کلیه کارمندان و کارگرانی که به‌صورت کار #موقت، کار معین در وزارت نفت و چهار شرکت تابعه آن اعم از شرکت‌هایی که مستلزم ذکر نام هستند مانند شرکت #ملی_نفت ایران و سایر شرکتهای #تابعه_وزارت_نفت (نفت، گاز، پخش و پالایش، پتروشیمی) مشغول به کار هستند مشمول این قانون می‌گردند.

ماده ۲⃣ وزارت نفت و شرکت‌های تابعه مکلفند با توجه به اینکه تمام کارکنانی که از سال #۱۳۹۱ به‌صورت #قرارداد_کار_معین و #کار_موقت استخدام شدند، براساس مجوز ساختار سازمانی شرکت متبوعه برای اشتغال در مشاغل معین به‌کار گرفته شده‌اند، برای برخورداری از حقوق و مزایای این کارکنان #معادل_کارمندان_رسمی، برای کارمندان کار موقت و مدت معین سمت‌های ستاره‌دار ایجاد نمایند و عنوان سمت مشابه عنوان سمتی خواهد بود که شاغل در آن زمان به همان کار مشغول می‌باشد و درصورتی‌که مدیریت شرکت کارمند را جابه‌جا نمود سمت مطابق شغل جدید برای وی تعریف گردد.

ماده ۳⃣ سمت‌های ستاره‌دار فقط اختصاص به همان شخص شاغل دارد و به هر علتی که رابطه اشتغال فی‌مابین کارگر و کارفرما قطع شود این سمت حذف خواهد شد و شخصی #جایگزین ایشان #نمی‌شود.

ماده ۴⃣ کارمندان قرارداد کار معین و مدت موقت که دارای سمت ستاره‌دار می‌شوند مطابق قوانین و مقررات اداری و استخدامی وزارت نفت #همانند_کارمندان_رسمی از مزایای همان سمت سازمانی که بر روی آن تثبیت شده‌اند برخوردار خواهند شد.

ماده ۵⃣ چنانچه سمت‌های سازمانی #بالاتر از سمتی که کارمند بر روی آن تثبیت شده است #خالی_گردد و شرایط احراز سمت با شرایط کارمند تطبیق داشته باشد، کارمند می‌تواند با حفظ سمت سازمانی برای بهره‌مندی از مزایای سمت بالاتر بر روی سمت بالاتر تثبیت گردد.

ماده ۶⃣ کارمندانی که به‌صورت قراردادی مشغول به کار هستند از قانون کار و قوانین سازمان #تأمین_اجتماعی و #بهداشتی و #درمانی آن سازمان بهره‌مند و تبعیت می‌کنند.

ماده ۷⃣ تمام کارمندان قراردادی می‌باید از امکانات #رفاهی و #ورزشی وزارت نفت به‌طور #رایگان بهره‌مند شوند.

ماده ۸⃣ کارمندانی که دارای سمت ستاره‌دار هستند همانند کارمندان رسمی از امتیاز #تعدیل_مدرک_تحصیلی مرتبط با شغل خود بهره‌مند می‌شوند.

ماده ۹⃣ کارمندان قراردادی همانند کارمندان رسمی از #پاداش_بهره‌وری_سالیانه بهره‌مند می‌شوند.

ماده ۰⃣۱⃣ شرکت‌هایی که در راستای اصل چهل و چهارم (۴۴) قانون اساسی و قوانین و مقررات و آیین‌نامه‌های آن قانون به بخش خصوصی واگذار می‌شوند در راستای تبصره ذیل بند (الف) ماده (۱۳) و ماده (۱۶) قانون اصلاح موادی از قانون برنامه پنجساله چهارم توسعه جمهوری اسلامی ایران باید تا ده سال پس از واگذاری شخص حقیقی یا حقوقی خریداری #نمی‌تواند نیروهای قراردادی را #کاهش دهد و از زمان واگذاری تا ده سال باید حقوق و مزایای کارمندان قراردادی را #مشابه با شرکت‌های دولتی بر همان مبنا پرداخت نمایند.

ماده ۱⃣۱⃣ آن دسته از کارکنان قراردادی که در واحدهای عملیاتی و تخصصی در #دکل‌ها، #سکوهای_نفتی، #کارخانجات و #تأسیسات_نفتی شاغل می‌باشند، تعیین مصادیق این مشاغل مطابق بخشنامه‌ای خواهد که #سه‌ماه پس از تصویب این قانون وزارت نفت تصویب و به اجراء درخواهد آمد.

ماده ۲⃣۱⃣  وزارت نفت مکلف است همانند کارمندان رسمی هرساله براساس دستورالعملی که پس از #سه‌ماه تصویب این قانون توسط وزارت نفت تهیه  و اجراء می‌گردد کارمندان قراردادی را #ارزشیابی نماید و مطابق با آن ارزشیابی به #پایه_حقوق_کارمندان قراردادی اضافه نماید.

ماده ۳⃣۱⃣ وزارت نفت مکلف است مطابق قانون جامع خدمات‌رسانی به #ایثارگران و یا #بخشنامه‌ها_داخلی وزارت نفت و یا مصوبات هیأت مدیره شرکت ملی نفت ایران چنانچه تعهد به استخدام آن دسته از #دانشجویان_صنعت_نفت دارد که در دفترچه کنکور ذکر نموده می‌تواند این افراد را به‌صورت قراردادی جذب می‌ كنند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.