به گزارش راسان خبر از روابط عمومی دادگستری ایلام، محمد رزم در حاشیه بازدید از سالن ملاقات چند منظوره و بند سلامت اردوگاه دالاب ایلام اظهار داشت: حفظ کرامت انسانی و استانداردسازی برای اجرای فعالیت‌های اصلاحی و تربیتی لازمه زندان است تا زندانی علاوه بر تحمل مجازات از شان و شخصیت و کرامت لازم برخوردار باشد.
رئیس حوزه قضایی استان ایلام مجازات را تنبیهی دانست که بر شخص به علت جرم و یا قانون شکنی اعمال می‌شود و گفت: انگیزه مجازات کینه یا آرزوی تحمیل درد و رنج یا اذیت و آزار محض نیست بلکه مجازات برآمده از انجام شدن یک خطا است.
عالی ترین مقام قضایی در استان در ادامه بیان کرد: برطرف کردن مشکلات زندانیان یکی از اولویت‌های کاری مراجع قضایی استان ایلام است و مجازات خصلتی اخلاقی است و باید از لحاظ اخلاقی هم توجیه پذیر باشد.
رزم در ادامه پرشدن اوقات فراغت زندانیان با فعالیت‌های مثمرثمر و باز پرورانه را حائز اهمیت خواند و گفت: ایجاد منبع درآمد برای زندانیان با هدف تأمین نیاز مالی خانواده‌هایشان را عاملی تاثیرگذار در کاهش آسیب‌های رفتاری و زمینه‌ساز اصلاح و بازگشت سالم زندانی به جامعه است.
این مقام قضایی بازدید مستمر قضات ناظر بر زندان و پیگیری پرونده‌های قضایی زندانیان را ضروی دانست و گفت: بازدید مستمر قضات ناظر بر زندان و پیگیری پرونده‌های قضایی زندانیان عامل احقاق حق و حقوق شهروندی است.
رئیس کل دادگستری استان ایلام به امکانات رفاهی و توسعه زیرساخت‌ها اشاره و بیان کرد: بهبود فضای نگهداری زندانیان و استانداردسازی آن‌ها با هدف رعایت حقوق شهروندی مورد تاکید و آن چه مشاهده شد مظلوب و قابل تحسین است.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.