به گزارش راسان خبر، رضا احمدی روز چهارشنبه در نخستین گردهمایی و کارگاه آموزشی معاونان حفاظت و امور اراضی سراسر کشور در ایلام اظهار کرد: برای ۲۰۰ هزار هکتاراز اراضی ملی استان تاکنون سند تک برگ و کاداستر صادر شده و ۳۰ هزار هکتار اراضی ملی  استان فاقد سند رسمی هستند که باید برای این عرصه ها نیز سند رسمی و کاداستر تهیه شود.
وی با بیان اینکه نابودی طبیعت مرگ زیستمندان دیگر از جمله انسان را در پی دارد، تاکید کرد: برای صیانت و حفاظت از اراضی و نیز اقدامات توسعه ای و احیا نیاز به سند تک برگ رسمی است.

وی توضیح داد: با صدور و اخذ سند رسمی دیگر معارضان و متصرفان نمی توانند در اراضی ملی تصرف، تخریب یا تغییر کاربری داشته باشند و منابع طبیعی با فراغت بال عملیات های توسعه و احیای جنگل ها را انجام می دهد.

وی با تاکید بر مشارکت مردم در طرح های منابع طبیعی گفت: در استان ایلام ۱۲۴ تعاونی بهره بردار دارای مجوز وجود دارند که در قبال استفاده از فراوده های طبیعی عرصه های ملی در حفاظت، صیانت و نگهداری از این اراضی مشارکت دارند.

وی یادآور شد: از گستره ۶۴۰ هزار هکتار اراضی جنگلی استان ایلام ۳۳۰ هزار هکتار آن توسط مردم و بهره برداران و جوامع محلی نگهداری می شود و با این روش علاوه برای حفظ عرصه از دستبرد زمین خواران و سودجویان، هزینه نگهداری از اراضی ملی برای دولت نیز کاهش یافته است.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.