به گزارش راسان خبر از پایگاه خبری پلیس؛ سرهنگ حسن کاظمی امروز در جلسه شورای معتمد پلیس در دهلران اظهار داشت: این شورا به عنوان شورای حل اختلاف خود جوش در بین مردم ورود پیدا می کند و قبل از اینکه حادثه ای اتفاق بیفتد اقدامات پیشگیرانه ای را با هماهنگی نیروی انتظامی انجام می دهد.

وی گفت: هدف از ایجاد این شورا وحدت و همدلی بین مردم و حل اختلافات و مناقشاتی که بین مردم اتفاق می افتد با استفاده از توان و ظرفیت بزرگان است.

جانشین انتظامی استان ایلام تصریح کرد: شورای معتمد به نیروی انتظامی و دستگاه قضایی کمک می کند تا چالش های اجتماعی را قبل از اینکه تبدیل به حوادث اجتماعی و امنیتی بشوند، حل و فصل کرد.

وی عنوان کرد: کوچ اجباری یکی از معضلات استان ایلام است که متاسفانه در شهرستان دهلران این امر بیشتر اتفاق می افتد.

کاظمی افزود:  این عمل نه دستگاه قضا و نیروی انتظامی توصیه نمی کنند و ما مخالف کوچ مردم هستیم، اگر مردم هم این کار را انجان ندهند ما خود را مکلف به امنیت مردم را تامین کنیم و انتظار داریم بزرگان و معتمدین در این موارد وارد عمل شوند و اجازه ندهند کوچ اجباری اتفاق بیفتد.

جانشین فرماندهی نیروی انتظامی عنوان کرد: اگر درگیری و یا اتفاقی بین دونفر اتفاق می افتد نباید به بستگان و اطرافیان آنها به چشم مجرم نگاه کرد که مجبور به کوچ اجباری بشوند و اینجاست که نقش بزرگان و معتمدین می تواند مشکلات را حل کند.

کاظمی گفت: انتظار است مردم بزرگان و معتمدین در کنار نیروی انتظامی در خصوص این موضوع هماهنگ باشند تا امنیت پایداری برقرار شود.

 جانشین انتظامی استان ایلام گفت: تاکنون در ۹ شهرستان استان شورای معتمد پلیس تشکیل شده است.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.