به گزارش راسان خبر؛  رئیس دانشگاه ایلام روز یک شنبه ۲۳ اردیبهشت در همایش نکوداشت مقام علمی دکتر محمد عبداللهی جامعه شناس ایلامی که در دانشگاه برگزار شد  با اشاره  به سخن دکتر محمد عبداللهی، که «دانشگاه دبیرستان بزرگی نیست»، بیان داشت: دانشگاه دبیرستانی بزرگ نیست، بلکه جایگاه افراد موفق و توانمند است و دانشگاه مأموریت گراست و  به این واسطه ما هم تلاش می کنیم ، که دانشگاه اجتماعی باشد و  همیشه مسائل اجتماعی استان رصد شود.

وی ادمه داد: باید  برای هویت سازی، تکریم سرمایه های اجتماعی استان  در دستور کار قرار گیرد و این امر مهم در همه مکان رعایت و ادامه  داشته باشد و با اهتمامی که صورت گرقنه، دانشگاه ایلام  همجنان زینت استان ایلام باشد.

وی  در ادامه  مراسم دکتر عبداللهی را  سرمایه ی ایران و استان  عنوان و افزوذ: دانشگاه ها  با وحود اساتید بزرگ وقتی می توانند در روند توسعه کشور و حل مسائل آن  تاثیر گذار باشد ریرا نسل دانشجو  آینده ساز کشور  بشمار می رود.

لارم به ذکر است، این همایش به پیشنهاد انجمن آثار و مفاخر استان و با همکاری انجمن جامعه شناسی دانشگاه ایلام و جهاد دانشگاهی  در راستای گرامیداشت این اسوه ی نخبه برگزار شد.

محمد عبداللهی در اول شهریور ۱۳۲۳ در ایلام به دنیا آمد و  از سال ۱۳۷۸ تا ۱۳۸۲ رئیس انجمن جامعه شناسی ایران بود و علاوه بر آن عضو شورای پژوهشی دانشگاه علامه طباطبایی (۱۳۶۲- ۱۳۸۲)، عضو شورای عالی برنامه ریزی علوم انسانی وزارت علوم، عضو شورای عالی ترویج کشاورزی وزارت کشاورزی، عضو کمیته تحصیلات تکمیلی گروه علوم اجتماعی پیام نور (۱۳۸۱- ۱۳۸۳)، مدیر گروه جامه شناسی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی ( برای سه دوره ۶ ساله) بود.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.