به گزارش سایت خبر یراسان خبر از روابط عمومی اداره کل امور مالیاتی استان ایلام، رضا امیدی در برنامه گفتگوی ویژه خبری سیمای ایلام با بیان این مطلب اظهار داشت: اجرای سیاستهای مالیاتی و تعیین نرخ مالیاتی باعث توزیع مجدد درآمدها و ثروت در جامعه شده و این موضوع یکی از مولفه های اساسی کاهش فاصله طبقاتی است. 
وی ضمن تعریف و بیان اهمیت مالیات اظهارداشت: مالیات یک موضوع حکومتی و یکی از منابع درآمدی دولتهاست که هر ساله در سند بودجه پیش بینی و منظور می شود. 
امیدی در این باره افزود: تمام مالیات دریافتی پس از واریز به خزانه دولت بر اساس تخصیص اعتبار، از طریق وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان برنامه و بودجه به استانها ابلاغ و مجددا به استان برگشت داده می شود. 
مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام با اعلام اینکه آخرین مهلت ارائه اظهارنامه های مالیاتی اشخاص حقیقی تا پایان خرداد ماه است، از مودیان خواست از فرصت باقی مانده جهت ارائه اظهارنامه و تعیین تکلیف پرونده مالیاتی خود استفاده نمایند. 
وی توضیح داد: اظهارنامه مالیاتی فرمی است که از طرف سازمان امور مالیاتی کشور تهیه و صاحبان درآمد و شغل و کسب و کار باید فرم مذکور را تکمیل و وضعیت و شرایط مالی خود را در آن اعلام نمایند و این فرم برای اداره کل امور مالیاتی، ملاک رسیدگی مالیاتی قرار می گیرد. 
امیدی با بیان اینکه با روشهای مختلف از جمله صدا و سیما، مطبوعات، پیامک، مکاتبه با اتحادیه ها و اصناف، تهیه و نصب بنر و پوستر و… اطلاع رسانی لازم در خصوص اظهارنامه صورت گرفته است، به مزیت های ارائه اظهارنامه اشاره کرد و گفت: برخورداری از معافیت سالیانه( تا ۱۸ میلیون تومان در سال ۹۶ ) و ملاک عمل قرار گرفتن اطلاعات اعلام شده، عدم نیاز به رسیدگی های مالیاتی و پیشگیری از جرایم عدم ارائه اظهار نامه (۳۰ درصد مبلغ مالیات) از جمله این مزیت هاست. 
مدیرکل امور مالیاتی استان ایلام با اعلام اینکه امسال با مساعدت سازمان امور مالیاتی کشور، مشاغل مختلف در گروه های سه گانه تقسیم بندی شده اند، یادآور شد: آن دسته از مودیان مالیاتی که میزان فروش کالا و خدمات آنان تا ۲۴۰ میلیون تومان در سال می باشد، میزان مالیات عملکرد سال ۱۳۹۶ آنان با ۵ درصد افزایش نسبت به مالیات قطعی شده ۱۳۹۵، به صورت مقطوع تعیین می شود. 
وی افزود: این گروه از مودیان بایستی حداکثر تا پایان خرداد ماه از طریق سامانه www.tax.gov.ir نسبت به ارسال فرم مربوطه و پرداخت مالیات متعلقه اقدام نمایند و نیازی به ارسال اظهارنامه مالیاتی عملکرد ۱۳۹۶ نخواهند داشت. 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.