به گزارش سایت خبری راسان خبر به نقل از روابط عمومی؛ عبدالمجید کشوری مدیرکل زندان های استان ایلام در این جلسه که با محوریت توسعه فعالیت های فرهنگی و تربیتی تشکیل شده بود، اذعان داشت: برای دستیابی به چشم انداز و اهداف سازمانی می بایست همواره دانش و علم زندانبانی را بروز رسانی کرده و ارتقاء دهیم. وی با اشاره به عوامل موثر در کاهش آسیب های رفتاری زندانیان، گفت: بومی سازی برنامه های ستاد کاهش آسیب در دستور کار قرار گرفته است و به صورت جدی دنبال می گردد.
کشوری بیان داشت: توجه به فضای استاندارد نگهداری زندانیان، رعایت کرامت انسانی و شخصیت بخشی به آنها، فراهم سازی بستر بهداشت روانی زندانیان، اجرای عدالت، دیدگاه علمی به آسیب ها و تغییر نگرش ها به زندانیان از جمله عوامل موثر در کاهش ناهنجاری ها و آسیب های رفتاری زندانیان است. وی عنوان نمود: زندانبانان برای اصلاح زندانیان و تغییر باورهای غلط آنها، می بایست الگوی اخلاقی بوده و زمینه ساز تاثیرگذاری اقدامات تأمینی و تربیتی باشند.
مدیرکل زندان های استان ایلام خاطر نشان کرد: فعالیت های فرهنگی و تربیتی به کلیه گروه های هدف تعمیم داده شود و ضمن نیازسنجی موضوعی برای برگزاری کلاس های اخلاق اداری کارکنان، به منظور بهبود کیفیت فعالیت ها از ظرفیت زندانیان نیز استفاده گردد. وی در پایان افزود: برنامه های دارالقرآن زندان های استان گسترش داده شده است و امید است با رویکردی قرآن محور، از آموزه های دینی و اسلامی به نحو مطلوبی در بازسازی زندانیان استفاده گردد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.