به گزارش خبرنگار سایت خبری راسان خبر؛ سردار حسینی روز یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان ایلام در پایانه مرزی مهران گفت: انسجام و همکاری دستگاهای اجرایی استان و سراسر کشور سبب شده امروز شاهد اقدامات خوبی در بحث زیر ساخت ها در مرز مهران  باشیم.

وی گفت : در ایام اربعین با هماهنگی سپاه امیرالمومنین استان تا کنون بیش از ۱۰۰ هزار نفر در مرز مهران اسکان داده شده که بیشترین امار در روز های بارانی و وقوع طوفان گذشته در مرز مهران است.

وی با بیان اینکه روزانه بیش از ۲۲ هزار پرس غذا بین زائرین در مرز مهران توزیع  می شود  گفت:  در این راستا ۱۵ واحد آشپزخانه و موکب کار توزیع یک میلیون ۳۵۹هزار و ۴۰۰ نفر بر عهده دارند  و این خدمات دهی تا چند روز بعد از اربعین نیز ادامه خواهد داشت.

فرمانده سپاه امیرالمومنین استان ایلام بیان داشت: خوشبختانه امنیت صد درصد پایدار در مرز مهران فراهم شده که با هماهنگی و همکاری دستگاهای اجرایی در استان  این امر مهم صورت گرفته است.

وی  گفت: در ایام اربعین یک هزار ۸۰۸ دستگاه خودروی سواری با دریافت مجوز قانونی از مرز مهران به کشور عراق راهی عتبات عالیات شده است.

وی با اشاره به اینکه ۳واحد تخصصی پزشکی در مرز مستقر است گفت: در  بیمارستان صحرایی نیروی زمینی ۵ هزار ۵۵۸  مورد خدمات درمانی در بخش ها مختلف به زائرین ارائه شده است.

سردار حسینی  تصریح کرد: همچنین بیمارستان تخصصی مبارزه با جنگ بیوترورسیم نیز  در مرز مستقر شده که  شامل بخش های  فیزیوتراپی، آزمایشگاه  و غیره می باشد.

وی تصریح کرد : بخش حمل و نقل شرکت جوان سیر سپاه از ابتدای شروع این حرکت فرهنگی نقل و انتقالات زائرین را بر عهده داشته  و به  صورت رایگان زائرین را از پایانه برکت تا شهر های نزدیک انتقال خواهد داد.

فرمانده سپاه امیرالمومنین (ع) استان در پایان خاطر نشان کرد:  گشت های مرزی و پست های ثابت کنترلی در ورود و خروج مرز  و در ایستگاه های صلواتی و نیز  توقف گاه ها تامین امنیت زائرین را بر عهده خواهند داشت.

گفتنی است تا کنون بیش از ۶۱ درصد  زوار اربعین حسینی از پایانه مرزی مهران تردد کرده اند.

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.