به گزارش سایت خبری راسان خبر به نقل از روابط عمومی؛ بهزاد پرچم پور ” با بیان اینکه بازرسی از تجهیزات و ادوات ناحیه فرآیندی دوره ای و موردی است، افزود: در بازرسی های دوره ای؛ تعمیرات اساسی، حفاظت کاتدیک، تجهیزات بالابر،شیرهای اطمینان،ارتینگ و صاعقه گیرها، آزمایشات ترانس های قدرت، آزمایشات کلیدها و رله هاي قدرت بازدید و در صورت نیاز به تعمیرات، توسط واحدهای ذیربط بازسازی یا نوسازی خواهند شد. 
وی با اشاره به اینکه این واحد فنی نظارت بر حسن انجام کار را بر عهده دارد، اظهار داشت: وظیفه این واحد نظارت و کنترل و تطابق عملیات های انجام گرفته با دستورالعمل ها و استانداردهای بین المللي است. 
وی ارائه لیست تجهیزاتي که بایستی بازرسی شوند بر اساس خروجی نرم افزار بازرسی بر مبنای ریسک، تجربیات و مشاهدات ادوار قبل را از فعالیت های این واحد فنی در تعمیرات اساسی عنوان کرد و ادامه داد:بازرسی از تجهیزات باز شده و ارائه دستوالعمل های تعمیراتی و نظارت بر نحوه انجام آن، از دیگر اقدامات در حوزه تعمیرات اساسی است. 
وی تصریح کرد:علاوه بر این ها، ارایه گواهینامه برای تجهیزات بازرسی شده و انجام عملیات ضخامت سنجی تجهیزات مکانیکی و پایپینگ به منظور پایش مستمر از دیگر اقدامات در حوزه تعمیرات اساسی بوده است. 
رییس بازرسی فنی پالایشگاه گاز ایلام به حوزه حفاظت کاتدیک اشاره کرد و گفت:بازرسی از سيستم حفاظت كاتديك خط لوله انتقال آب پالایشگاه و مخازن استوانه ای، اندازه گیری TPها و آناليز نتایج آنها، از جمله اقدامات مرتبط در اين خصوص مي باشد. 
مهندس پرچم پور به حوزه تجهیزات بالابر اشاره کرد و افزود: بازرسي از جرثقیل های متحرک و سقفی، لیفتراک، بالابر، پالت تراک، ظروف حمل زباله، وینچ، سیم بکسل و زنجیر، همچنين بازرسی دوره ای از تجهیزات بالابری و کمک بالابری و ارایه گواهینامه به صورت دوره ای و موردی انجام می شود. 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.