به گزارش سایت خبری راسان خبر به نقل از روابط عمومی ؛ مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری  ایلام با بیان اینکه   ۱۰ هزار هکتار از عرصه های منابع طبیعی استان در سالجاری  نهال و بذرکاری می شود گفت: ۴۷ درصد نهال کاری و ۲۵ درصد بذرکاری در کشور به تنهایی در ایلام انجام می شود.

وی نهال کاری کل کشور در سال ۹۷ را ۱۵ هزار هکتار و بذرکاری را ۱۲ هزار هکتار نام برد که به ترتیب ۷ هزار هکتار نهال کاری و ۳ هزار هکتار بذرکاری آن در استان ایلام اجرایی شده است.

احمدی  افزود: امسال ۵۷۹۰ هکتار نهال کاری و توسعه جنگل از محل صندوق توسعه ملی و ۱۳۰۰ هکتار نیز از محل اعتبارات استانی انجام شده است.

وی در ادامه به ۳هزار هکتار بذرکاری در استان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه امسال باران پاییزی بسیار خوبی را در استان ایلام شاهد بودیم و توانسیم از این وضعیت به نحو احسن استفاده وبذرکاری کنیم.

 وی گفت: کلیه بذرکاری ها با استفاده از گونه های اختصاصی و بومی منطقه بوده و با مشارکت جنگل نشینان در طرح های مدیریت پایدار و شرکت های احیا و بهره برداری جنگل انجام می شود که خودشان صاحبان عرفی این عرصه ها هستند.

به گفته مسئول اول منابع طبیعی استان ایلام ۱۲۶ شرکت تعاونی در بحث حفاظت، احیا و بهره برداری از منابع طبیعی مشارکت دارند.

مدیر کل منابع طبیعی استان ایلام در ادامه به اجرای طرح های آبخیزداری اشاره کرد و افزود: ۳۴ پروژه آبخیزداری کلان در ۱۴ حوزه آبخیز در ایلام در حال اجرا شدن است و این پروژه ها در کلیه شهرستان های استان و با مشارکت مردمان بومی و محلی در حال اجراست.

احمدی در خاتمه یادآوری کرد: ۳۰ درصد از انجام پروژه ها به طور ۱۰۰درصد از پیشرفت فیزیکی برخوردار بوده و مابقی به طور جد در حال پیگیری و اجراست.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.