به گزارش سایت خبری راسان خبر به نقل از روابط عمومی؛  عباس گوهری در آیین تودیع و معارفه روسای جدید وقدیم دادگستری ابدانان گفت: قوه قضائیه  از جهت احقاق حقوق فردی و اجتماعی مظهر عدالت و ملجا مورد اطمینان و آرام بخش برای مردم است و اعتماد افکار عمومی نسبت به دستگاه قضایی در واقع با صدور آراء مستحکم و مطمئن بدست می آید.

وی افزود: اگر دستگاه قضایی در مجازات ها و احکام به نحو مقتدر عمل کند  مردم از قاطعیت راضی و خرسند شده و اجرای صحیح آن  در زندگی مردم تأثیر گذار است.

وی ا تاکید کرد: قضات  باید با تصمیمات خوب به مردم اطمینان داده  دستگاه قضایی حقوق آنها را احیاء خواهد کرد.

مسئول ارزشیابی قضات دادگستری استان ایلام تصریح کرد: از روسای  دادگستری سطح استان انتظار می رود  در امر رسیدگی به پرونده ها سرعت و قاطعیت داشته باشند و در برخورد  با متخلفین نظم و امنیت و  قاچاقچیان  را راس برنامه های خود قرار داده و در جهت گسترش صلح و سازش تلاش کنند.

وی با بیان اینکه با کمک بزرگان می توان  فرهنگ صلح وسازش  را در جامعه ترویج داد افزود: در این راستا  پرونده های زیادی  با پادرمیانی بزرگان ، ریش سفیدان و معتمدین محلی به صلح و سازش ختم شده است از این رو  باید  از ظرفیت شوراهای حل اختلاف درجهت صلح و سازش و پایان دادن به منازعات استفاده شود.

در پایان این آیین از زحمات  ابراهیم سبزواری تقدیر  و علی طهماسبی به عنوان رئیس دادگستری شهرستان آبدانان معرفی شد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.