به گزارش سایت خبری راسان خبر به نقل از روابط عمومی؛ حجت الاسلام و المسلمین امیری  در ایین معارفه روسای جدید و قدیم دادگستری شهرسان سیروان با بیان اینکه همگی محتاج به عدالت  در جامعه هستیم گفت: در کنار این معقوله مهم  امنیت،رفاه وآسایش و  عدالت در جامعه مهمترین نیازهای مردم در جامعه است و ما مسئولین جزء طلایه داران این حرکت می باشیم  زیرا  هیچ عدلی بالاتر از احقاق حقوق پایمال شده نیست.

وی  در ادامه یکی از مقولات دیگر افزایش سلامت اداری  عنوان کرد و افزود: خوشبختانه استان ایلام در این راستا جز  پاکترین استان کشور بشمار می رود و  رفع اطاله دادرسی ،کاهش ورودی پرونده های کیفری، کاهش آمار بازداشت شدگان و زندانیان واصل برعدم حبس است و ازمجازاتهای جایگزین حبس استفاده شود ومورد تاکید ریاست محترم کل دادگستری و معاونت فرهنگی می باشد . 

معاون فرهنگی دادگستری استانتصریح کرد: از ریاست روسای  دادگستری شهرستان های ایلام انتظار می رود جهت برطرف کردن مشکلات وموانعی که در رسیدگی پرونده ها وجود دارد تلاش و کوشش نماید زیرا  این خدمت خدمتی الهی است اگر قاضی عدالت را رعایت نکند بزرگترین لطمه را به حیثیت اجتماعی زده است و پرونده ها روز به روز بیشتر خواهد شد.

وی  با اشاره به اهمیت ارتقاء سطح آگاهی های حقوقی مردم افزود : از اقدامات مهم دادگستری استان ارتقاء سطح آگاهی حقوقی مردم است که در این راستا کلاسهای آموزشی متعددی برای آحاد مردم ، اصناف ، بازاریان و … برگزار شده است .

حجت الایام امیری  خاطرنشان کرد:مردم سالاری جزء افتخارات  در نظام جمهوری اسلامی  است  زیرا  نظام با اسلام هماهنگ است و در تضاد نیست و تکریم ارباب رجوع شاخصه اصلی دادگستری است.

حجت الاسلام امیری دتاکید کرد: با  حفاریهای غیر مجاز در سیروان به شدت برخورد خواهد شد چرا که  بایذ نسبت به حفظ میراث فرهنگی  کوشا باشیم .
در پایان ایین  از زحمات  حسنوند رییس پیشین  و پروین دادستان سابق عمومی و انقلاب شهرستان سیروان تقدیر و  عابدین کوهی به عنوان رئیس جدید دادگستری این شهرستان معرفی شد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.