به گزارش سایت خبری راسان خبر به نقل از روابط عمومی ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام  با اعلام این خبر گفت: از تعداد کل دریافت کنندگان خدمت، تعداد ۱۲۹۱۷۹ مورد خدمات درمانی بوده که تعداد ۱۲۷۳۵۸ نفر به صورت بستری موقت، درمان سرپایی و یا ترخیص گردیده و تعداد ۱۸۰۱نفر نیز برای دریافت خدمات، در بخش های تخصصی و ویژه بستری شده و تعداد۷۰۶۶۸ مورد نسخه دارویی نیز توسط پزشک صادر و در اختیار افراد واجدالشرایط قرار گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: همچنین از آمار کلی خدمات ارائه شده در حوزه درمانی، تعداد ۱۲۲۱ مورد مربوط به عمل جراحی  بوده که در مراکز درمانی سطح استان انجام گرفته است.

همتی  ادامه داد: در مدت زمان اربعین حسینی تا ۱۲ آبانماه همچنین تعداد ۱۲۴۴ نفر در سوانح رانندگی و تصادفات جاده ای دچار مصدومیت شده که از طریق آمبولانس های فوریت پزشکی به مراکز اورژانس و مراکز درمانی انتقال یافته اند. در این ایام نیز تعداد ۳۷۲ نفر نیز در کشور عراق به عنوان بیمار و مصدوم از سوی اورژانس ۱۱۵ تحویل گرفته شده و پس از انتقال به داخل کشور به مراکز درمانی اعزام گردیده اند.

وی ابراز داشت: در ایام تردد زائران تا ۱۲ آبان همچنین تعداد ۶۰۰۴ مورد فراخوان آمبولانس در جهت انتقال بیماران و مصدومان سوانح به مراکز درمانی انجام شده و همچنین به دلیل وخامت وضعیت برخی از بیماران و مصدومان تعداد ۴۲مورد توسط بالگرد اورژانس هوایی به بیمارستان های مرکز استان انتقال یافته اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام در ادامه سخنان خود به ارائه خدمات بهداشتی در سطح استان اشاره کرد و ادامه داد: در مدت تردد زائران اربعین حسینی در استان ایلام از سوی نیروهای خدوم بهداشتی تعداد ۲۸۶۹۵۹ مورد خدمت بهداشتی در جهت حفظ سلامت زائران انجام شده است.

همتی  یادآور شد: لازم به ذکر است که  سایر ارگان های خدمت رسان حوزه سلامت ما را در این ایام در ارائه خدمت به زائران یاری نموده اند و در کنار پرسنل دانشگاه علوم پزشکی به خدمت رسانی مشغول بوده اند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.