به گزارش خبرنگار سایت خبری راسان خبر؛ فضل الله  خدایی روز دو شنبه در جمع خبرنگاران استان ایلام مهترین هدف شرکت کشت و صنعت شهید مطهری را احیای اراضی کشاورزی کشور عنوان کرد و گفت: با توجه به مطالعات انجام شده در استان ایلام  مقرر گریده۲ هزار هکتار از زمین های کشاورزی مناطق سرچم هلیلان، تخت  بسطام چرداول و ملکشاهی وسایر نقاط استان به احداث  باغات زیتون و پسته اختصاص داده  شود.

وی با بیان اینکه هم اکنون کار احداث باغ زیتون در منطقه سرچم هلیلان آغاز شده گفت: با اتمام این طرح مهم زمینه اشتغالزایی ۱۰۰ نفردر استان ایلام  فراهم خواهد شد.

وی مهمترین هدف احداث این باغات را تولید دانه های روغنی و رفع نیاز بخشی از روغن خوراکی مصرفی کشور دانست و گفت: با برداشت ۵ هزار تن زیتون از  باغ سرچم هلیلان  ۲۰ درصد روغن خاص تولید خواهد شد.

خدایی افزود: زمینه احداث باغ زیتون از اراضی ملی کشاورزی  در منطقه تخت بسطام چرداول  در زمینی به مساحت  ۵۰۰ هکتار فراهم شده  که با اجرای این طرح ۱۰۰ نفر به طور دائم مشغول به کار خواهند شد.

 وی خاطرنشان کرد: درآمد شرکت مربوطه، عام المنفعه است به طوری که  پایان سال  درآمدهای کسب شده در غالب کمک های بلا عوض و سرمایه گذاری برای ایجاد اشتغال در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

 مدیرعامل شرکت کشت و صنعت شهید مطهری افزود: با همکاری مسولان ارشد استان ایلام می توان مشکلات احتمالی این حوزه را رفع  و احداث باغ زیتون در سایر مناطق مستعد استان نیز آغاز شود.

وی  با بیان اینکه شرکت کشت و صنعت شهید مطهری متعلق  به اموال واملاک بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی است گفت: مردم استان ایلام با همدلی و همراهی زمینه حضور سرمایه گذار در این مناطق  را فراهم نموده  تا شاهد تحول عظیم در حوزه باغداری ایلام باشند.

جمعیت استان ایلام  بیش از ۶۰۰ هزار نفر است که  بنابر سرشماری مرکز آمار، کم جمعیت‌ترین استان ایران است.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.