به گزارش سایت خبری راسان خبر به نقل از روابط عمومی؛ مراد جلیلیان، روز دوشنبه (۱۴ آبان) در نشست ستاد گرامیداشت هفته کتاب و کتاب‌خوانی  با اشاره به نقش و جایگاه کتاب در جامعه در راستای ارتقای سطح علم و دانش، یادآور شد: باید در مسیری حرکت کرد که فعالیت‌های هفته کتاب و کتاب‌خوانی در این هفته به ترویج فرهنگ مطالعه توجه بیشتری شود.

مدیرکل کتابخانه‌های استان ایلام، با تأکید بر اینکه در طول ۴ سال گذشته تلاش‌های زیادی در راستای فعالیت‌های کتاب‌خوانی انجام‌شده است، افزود: ۲۷ هزار و ۹۰۰ نفر در یک سال گذشته در جریان اجرای ۲ هزار و ۱۰۰ برنامه در قالب برنامه‌های نشست کتاب‌خوان، اهدای کتاب، مسابقات کتاب‌خوانی، جلسات نقد و بررسی کتاب، قصه‌گویی و سایر برنامه‌های فرهنگی در راستای ترویج فرهنگ مطالعه شرکت کرده‌اند.

جلیلیان، با اشاره به اینکه ۱۸۴ نمایشگاه کتاب در ۴۲ کتابخانه استان در طول یک سال گذشته دایر شده است، گفت: یکی از فعالیت‌های این نهاد برگزاری جشنواره کتاب‌خوانی رضوی در سطح استان بود که در این جشنواره بیش از ۱۱ هزار نفر از اقشار مختلف مردم استان شرکت کردند.

وی، بابیان اینکه در طول یک سال گذشته ۶ باب کتابخانه عمومی به ظرفیت کتابخانه‌های استان ازجمله کتابخانه مرکزی، کتابخانه تخصصی نابینایان، مرکز مبادله کتاب با بیش از ۴۷ هزار عنوان کتاب افزوده‌شده است، گفت: اجرای ۲ طرح کتابخانه روستایی سراب ایوان و عباس‌آباد دره شهر از دیگر برنامه‌های این نهاد در استان بوده است.

وی اضافه‌شده است، بیان کرد: یکی دیگر از برنامه‌های کتابخانه‌های عمومی استان دریافت منابع کتابخانه‌ای از مردم و خیرین است که در این راستا ۵۷ هزار ۸۳۴ به سرانه کتاب استان اضافه‌شده است.

جلیلیان، با اشاره به تعامل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان با دستگاه‌های مختلف استان، یادآور شد: اهدای ۱۰ هزار کتاب به شوراها و دهیاری‌های استان، خرید ۵۸ عنوان کتاب با بیش از ۷ هزار و ۵۴۰ جلد کتاب از ناشران استان، حل مشکلات موردی کتابخانه‌های استان از دیگر برنامه‌های نهاد عمومی کتابخانه‌های استان است.

وی، بابیان اینکه در هفته کتاب و کتاب‌خوانی استان ایلام بیش از ۸۰ برنامه فرهنگی در سطح استان برگزار می‌شود، گفت: در این هفته ۲۱ برنامه‌سازمانی در سطح نهادهای کتابخانه عمومی کشور و ۱۵ برنامه فرهنگی در سطح نهاد کتابخانه‌های عمومی استان اجرا می‌شود.

 ۱۹ الی  ۳۰ آبان ماه  به عنوان هفته کتابخوانی نامگذاری شده است.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.