به گزارش خبرنگار سایت خبری راسان خبر؛ مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان ایلام  روز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان ایلام به مناسبت هفته وقف  گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون۳۰ مورد وقف جدید در استان به ثبت رسیده است که ۲۲مورد آن  انتفاعی و مابقی منفعتی هستند.

حجت الاسلام عزیزی  گفت:  همچنین در زمینه پرونده دعاوی موقوفات امسال در مجموع ۱۲ رای به نفع این اداره کل صادر شده است.

وی با بیان اینکه کار ثبت و صدور سند مالکیت ۳۰۰ موقوفه استان در دست اجراست اظهار داشت: در شش ماهه اول سال جاری ۱۹ جلد سند مالکیت موقوفات استان اخذ شده که نسبت سال گذشته با رشد ۵۰ درصدی مواجهه بوده است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه ایلام در ادامه  از دیگر فعالیت های این نهاد در نیمه نخست امسال عملیات احداث و توسعه به میزان ۷۰۰ متر مربع، مقاوم سازی و مرمت به میزان سه هزار و ۵۰۰ متر مربع و تکمیل فعالیت های عمرانی به میزان یک هزار و ۱۰۰ متر مربع و در بقاع متبرکه استان عنوان کرد.

به گفته وی، طرح جامع ساماندهی بقاع متبرکه استان نیز برای ۱۰بقعه امسال اجرا که در قالب آن نیازهای این اماکن مقدس شناسایی و رفع شده است.

حجت الاسلام عزیزی از اجرای ۱۲ برنامه در هفته وقف در استان خبر داد  و گفت: تجلیل از یاوران وقف، برگزاری نشست های تخصصی وقف با اصناف و گروه های مختلف، سخنرانی پیش از خطبه، برپایی ایستگاه های همه واقف باشیم و خیمه های معرفت، غبارروبی نمادین از بقاع متبرکه شهرستان های ایلام ، برپایی محفل انس با قرآن، دیدار با مسئولان استان و دیدار با خانواده های شهید واقف از جمله این برنامه برشمرد.

در پایان این نشست، در مجموع از ۲۵ خبرنگار رسانه های مکتوب، شامل خبرگزاری ها، هفته های محلی، روزنامه های سراسری و سایت های خبری استان ایلام تجلیل شد.

دهه آخر ماه صفر به نام دهه وقف نامگذاری شده است.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.