به گزارش سایت خبری راسان خبر به نقل از پایگاه خبری پلیس؛ سرهنگ “فرزاد یاسمی اظهار داشت: وقتی پلیس در انجام مأموریت ‌هایش موفق است که جامعه را با خود همراه داشته باشد و همه اقشار و گروه ‌های اجتماعی نیز در مقابل پلیس، احساس مسئولیت کنند.
وی افزود: فعالیت ‌های انتظامی، به عنوان اصلی ‌ترین و کلیدی ‌ترین وظیفه نیروی انتظامی در نظر گرفته شده است که در درجه نخست، معطوف به تامین نظم و انضباط در صحنه ‌های اجتماعی است و نیروی انتظامی به اذعان همگان به خوبی از عهده این وظیفه برآمده و امنیت و احساس آن را در جامعه حکمفرما کرده است.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان ایلام  خاطرنشان کرد: اساساً برای کاهش هزینه های انتظامی، پلیس نیاز به مشارکت مردم دارد و نیروی انتظامی تلاش می کند با مردم به عنوان اصلی ترین مولفه های سرمایه اجتماعی ارتباط برقرار کرده و به سبب این ارتباط، اعتمادسازی کند و به جهت پالایش درون سازمانی و افزایش اعتماد مردم به پلیس به این مهم توجه ویژه ای دارد.
وی افزود: نیروی انتظامی ، امنیت و آرامش مردم را خط قرمز ماموریت های خود می داند و با کسانی که بخواهند این آرامش را به مخاطره بیاندازند برابر قانون برخورد جدی و بدون اغماض خواهد داشت.
سرهنگ یاسمی تصریح کرد:خوشبختانه امروزه تماس با شماره رایگان سه رقمی۱۱۰ در بین مردم شناخته شده است و به تمامی درخواست های مردمی و نیازهای پلیسی آنان جواب داده و در بعضی از مواقع نیز تماس های غیرمرتبط با ماموریت های پلیس را بی جواب نگذاشته و به نهادهای مربوطه ارجاع داده است.
وی خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی در راستای احترام به حقوق عامه مردم ، از سالها پیش نیز جهت انجام بهتر ماموریت ها و استفاده از نظرات وانتقادات سازنده، سامانه رایگان دیگری تحت عنوان ۱۹۷ را معرفی کرده است و در سراسر کشور به صورت ۲۴ ساعته آماده دریافت نظرات و دیدگاههای شهروندان عزیز در قالب انتقاد، پیشنهاد، شکایت و حتی تقدیر از عملکرد کارکنان و واحدهای نیروی انتظامی است.
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان ایلام در پایان گفت: شماره تماس  ۱۱۰ برای نیازهای فوری پلیسی و ۱۹۷ برای انتقاد،پیشنهاد، شکایت و تقدیر کارکنان و کانال فضای مجازی پلیس ایلام به نشانی http://sapp.ir/police_ilam  در بستر نرم افزار ایرانی سروش و در قالب شهروند خبرنگار به صورت شبانه روز فعال است و مردم عزیز می توانند با ارتباط با این سامانه ها، نیازهای پلیسی خود را دریافت کنند.
برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.