به گزارش سایت خبری راسان خبر به نقل از روابط عمومی؛  مدیرکل بهزیستی ایلام  پیس از خطبه های نماز جمعه شهر ایلام از حمایت ۶۵۳ خانوار با ۲ معلول به بالا خبر داد و گفت: این افراد از خدمات مختلف مستمری، درمانی، معیشت، تحصیل و غیره برخوردارند.

زهرا همتی  افزود: از این شمار ۵۲۴ خانوار ۲ معلول، ۹۷ خانوار سه معلول، ۲۶ خانوار چهار معلول و پنج خانوار نیز پنج معلولی هستند.
وی با اشاره به در پیش بودن ۱۲ آذرماه روزی جهانی معلولان ادامه داد: ۱۲ آذرماه روزی برای شنیدن خواسته ها و توجه جهانی به قشر معلولان است.

وی  با ذکر اینکه معلولیت جسمی، حرکتی به میزان ۴۲ درصد بیشترین نوع معلولیت در استان ایلام است، یادآور شد: مدیران در اجرایی شدن لایحه جامع حقوق معلولان که امسال از سوی رییس جمهور ابلاغ شده اهتمام جدی داشته باشند.

وی همچنین از حمایت این نهاد از ۱۲ هزار و ۹۰۰ معلول خبر داد و گفت: با توجه به ویژگی های خاص معلولان نگاه جامعه به این قشر باید توام با توانمندی باشد.

وی اشافه کرد: امسال برای خدمات دهی به معلولان ۷۰ میلیارد ریال در حوزه های درمانی، معیشت و غیره معلولان هزینه شده است.
وی همچنین از افزایش یارانه و تامین کمک هزینه معیشت بیش از شش هزار نفر از جامعه هدف پشت نوبت دریافت خدمات بهزیستی در سال جاری خبر داد.
همتی یادآور شد: اجرای طرح های پیشگیری از تنبلی چشم، غربالگری شنوایی، مشاوره ژنتیک و… توسط بهزیستی با هدف پیشگیری از معلولیت و معلول زایی در طول سال اجرا می شود.
وی همچنین از رسانه های مختلف گروهی خواست تا برای احقاق حقوق معلولان در جامعه اطلاع رسانی لازم را داشته باشند.
۱۲ آذرماه در سالنامه رسمی کشور به عنوان روز جهانی معلولان نامگذاری شده است

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.