به گزارش سایت خبری راسان خبر به نقل از روابط عمومی؛  احسان نوراللهی ” با بیان اینکه تعریف پژوهش های مسئله محور یکی از سیاست های اصلی شورای پژوهش این شرکت است،افزود: استفاده از ظرفیت های هیات علمی دانشگاههای مطرح کشور در شورای پژوهش و کمیته های تخصصی گام بلندی در راستای بومی سازی دانش در زمینه های مختلف است. 
وی با اشاره به اینکه ۱۳ پروژه پژوهشی و فناوری در پالایش گاز ایلام در سال جاری  در دست اقدام است، اظهار داشت:برای اجرای این پروژه ها با دانشگاه های سمنان، ایلام، صنعتی کرمانشاه، صنعتی شریف، رازی کرمانشاه و پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران  علم و صنعت ایران ، آزاد اسلامی ایلام، پژوهشکده صنعت نفت، دانشگاه صنعت نفت  قرارداد منعقد شده است. 
وی تصریح کرد : برای بررسی و مطالعات جامع شبکه زمین و صاعقه گیرها در پالایش گاز ایلام با دانشگاه سمنان تفاهم نامه و قرارداد انجام شده و برای اجرای آن ۱۵۰۰ میلیون ریال اعتبار هزینه می شود. 
وی با بیان اینکه برای مدلسازی جامع شبکه الکتریکی و توربوژنراتورهای این شرکت نیز با دانشگاه ایلام قرارداد انجام شده است، ادامه داد:برای اجرای این پروژه ۶۲۵ میلیون ریال اعتبار هزینه می شود. 
وی تصریح کرد:برای بررسی خوردگی میکروبی در سیستم، تامین ، انتقال و توزیع آب پالایشگاه و ارائه راهکارهای علمی برای کاهش و یا حذف آن با دانشگاه صنعتی شریف قرارداد انجام شده که برای اجرای آن ۴۶۰ میلیون ریال هزینه می شود. 
وی خاطرنشان کرد:برای بررسی تاثیر کوتاه شدن پره های کمپرسور محوریت روی بازدهی توربین گازی این شرکت نیز با دانشگاه صنعتی کرمانشاه قرارداد انجام شده که برای اجرای آن مبلغ ۱۳۰۰ میلیون ریال هزینه می شود. 
رئیس پژوهش و فناوری پالایش گاز ایلام گفت:برای بررسی و مقایسه عوامل شغلی و عوامل خانوادگی در کارکنان نوبت کاری و روز کار این شرکت با دانشگاه آزاد ایلام قرارداد منعقد و برای اجرای آن ۳۱۰ میلیون ریال هزینه می شود. 
نوراللهی افزود:برای مدلسازی جدا سازی ذرات  (  FES) از محلول آمین توسط فیلتر مغناطیسی در فرایند شیرین سازی با دانشگاه رازی کرمانشاه قرارداد انجام شده و برای اجرای آن ۱۵۰ میلیون ریال اعتبار هزینه می شود. 
وی اظهار داشت: برای تدوین مشخصات فنی، صحت سنجی طراحی و تعیین پارامترهای کیفیت سنجی فیلترهای این شرکت با دانشگاه ایلام قرارداد انجام شده که برای اجرای این پروژه مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال هزینه می شود. 
وی ادامه داد:برای امکان سنجی فرآیندی و مکانیکی واحد شیرین سازی اتان برای جدا سازی مرکاپتانها از گاز احیای بسترهای نمزدایی با دانشگاه رازی کرمانشاه قرارداد انجام شده که برای اجرای آن مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال اعتبار هزینه می شود. 
وی تصریح کرد: برای امکان سنجی استفاده از نازل فراصوت در تنظیم نقطه شبنم گاز طبیعی این شرکت نیز با پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی تفاهم نامه و قرارداد انجام شده که برای اجرای آن ۱۵۰ میلیون ریال اعتبار هزینه می شود.  
وی ادامه داد: همچنین برای ماهیت و آثار حقوقی شروط ضمن عقد در قراردادهای این شرکت و طراحی واحد غشایی نانو فیلتراسیون و الکترودیالیز برای حذف ناخالصیهای آمین در گردش این شرکت با دانشگاه ایلام  قرارداد انجام شده که برای اجرای آنها مبلغ ۳۰۰ میلیون ریال هزینه می شود. 
 دبیر شورای پژوهش شرکت پالایش گاز ایلام گفت : در سال جاری با فراخوان ۱۱ مورد پروژه پژوهشی از طریق دعوت از دانشگاه ها و موسسات علمی برتر در سطح کشور بخشی از مشکلات عملیاتی و مهندسی شرکت مرتفع خواهد شد. 
 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.