زهرا  همتی در گفتگو با خبرنگار سایت خبری راسان خبر  گفت: در حال حاضر بحث اشتغال مددجویان استان ایلام مهمترین دغدغه بهزیستی است که با نظارت دقیق در ارائه تسهیلات می توانیم ضمن حمایت از مددجویان در جهت توانمندسازی آنان نیز گام برداشت.

وی با بیان اینکه از ابتدای ۹۶ مستمری مددجویان بهزیستی ۳ برابر شده است، تصریح کرد: این افزایش  نشان‌ از توجه بیشتر دولت و مسئولان به اقشار آسیب‌پذیر جامعه است.

وی آگاه سازی درخصوص پیشگیری از معلولیت ها، انجام مشاوره های ژنتیکی رایگان ، شناسایی خانواده های طر معرض خطر و انجام مشاوره های قبل از ازدواج را از مهمترین اقدامات سازمان بهزیستی برشمرد.

مدیرکل بهزیستی ایلام با اشاره به اجباري شدن طرح غربالگري ژنتيک گفت:   افرادي که مي خواهند ازدواج کنند بايد به مراکز مشاوره ژنتيک سازمان بهزيستي مراجعه کنند و با پاسخ به پرسشنامه هاي تخصصي استاندارد موجود در اين مرکز اطلاعاتي در خصوص شجره نامه خانوادگي زوجين به مشاوران ما داده شود.

همتی تاکید کرد: خانواده های که دارای فرزند معلول هستند جهت جلوگیری از تولد فرزند معلول دیگر باید به سازمان بهزیستی مراجعه کنند تا با انجام آزمایشات ژنتیکی و مشاوره های قبل از بارداری تحت نظر قرار گیرند

گفتنی است هم اکنون  ۷ هزار و ۴۴۹ نفر از مددجو تحت پوشش سازمان بهزیستی استان ایلام در مناطق شهری سکونت دارند.

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.