به گزارش سایت خبری راسان خبر؛  فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی ایلام با اعلام این خبر اظهار کرد : در پی گشت های نامحسوس شبانه توسط نیروهای یگان حفاظت میراث فرهنگی بخش زرین آباد و با همکاری ماموران انتظامی بخش میمه بامداد روز گذشته تعداد دو نفر از حفاران غیرمجاز با ابزار و ادوات حفاری دستگیر و خودرو آنان نیز توقیف شد.

وی افزود: از متهمان یکدستگاه فلزیاب ، یکدستگاه  ردیاب وخودرو نیز کشف و ضبط شد و جهت سیر مراحل قضایی این پرونده در دستورکار ماموران نیروی انتظامی و مرجع قضایی قرار دارد.

سرهنگ صیدحسین محمدی” با قدردانی از تلاش صادقانه مجموعه انتظامی و حمایت دستگاه قضایی گفت: میراث فرهنگی متعلق به عموم مردم و همه نسل ها است، بنابراین صیانت از آن تکلیف همگانی است و اسناد مشهود تمدن همین بناها و آثار فاخر ملی کشور است که بخشی از هویت و افتخارات تاریخی این سرزمین کهن است .

فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی ایلام ادامه داد: پایگاه‌های حفاظتی میراث فرهنگی در سطح استان تقویت خواهند شد و پایگاه حفاظتی بخش‌های زرین آباد و میمه از بدو راه اندازی موفقیت‌‌های بسیار خوبی در راستای صیانت از آثار تاریخی و تعامل با مردم داشته و پیگیری و برخورد ایشان با مجرمین قابل تحسین است.

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.