به گزارش خبرنگار سایت خبری راسان خبر؛ افشار خسروی زاد روز سه شنبه در نشست خبری با مدیران فضای مجازی استان ایلام که با حضور جانشین، معاونین و بازپرس ویژه جرائم اینترنتی برگزار شد با بیان اینکه شناخت استکبار وظیفه مطبوعات است گفت: با توجه به اینکه نظام  بیگانه بسیاری از اقدامات خصمانه ی خود را به واسطه ی استفاده از ظرفیت فضا مجازی و شبکه های اجتماعی به داخل کشور  می کشاند، رسانه ها بایستی با هوشیاری مطالب  را رصد، و  واقعیت را  در جامعه انعکاس دهند.

وی در ادامه رسانه ها را افسران جنگ با دشمنان برشمرد و افزود: فضای مجازی امروزه نقش بسیار مهم و بی بدیلی را در زندگی روزمره مردم بر عهده دارند از این رو  با انعکاس اخبار موثق و به موقع ،اعتماد  مردم به نظام و ملت را  چند برابر خواهد شد.

دادستان استان بیان داشت: با توجه به اینکه رسانه ها نماینده مردم در جامعه محسوب می شوند  با نقد منصفانه مسوولان  را  در راستای حل مشکلات یاری نمایند.

وی اظهار کرد: برخی محدودیت ها در راستای اطلاع رسانی اخبار و اطلاعات رسانه ها وجود دارد اما هدف نهایی دستگاه قضا خدمت به مردم و اجرای عدالت است.

 وی  افزود: رسالت رسانه های فضای مجازی کمتر از رسالت سازمان های مردم نهاد در جامعه نیست، زیرا  در بعضی مواقع سبب شده   برای اجرای حکم دقیق تر  از مستندات انتشار یافته  کانال های فضای مجازاتی استفاده کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش از نمایندگان رسانه های استان  خواست تا مسائل و مشکلات مردم را با دادستانی در میان بگذارند.

خسروی زاد  تصریح کرد: فضای مجازی  اکنون برای خود جایگاه رسانه ای را در عرصه اطلاع رسانی پیدا کرده اند بنابراین باید تلاش کنند فضای مجازی را به  فضای برادری و مهربانی تبدیل شود به گونه ی که تنش بین مردم و مسئولان  ایجاد نشود.

در پایان این نشست دادستان به پرسش‌های مدیران فضای مجازی استان پاسخ د اد.

 

 

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.