به گزارش سایت خبری راسان خبر به نقل از روابط عمومی، “جلیل کمری” افزود: در راستای پایبندی به تعهدات زیست محیطی خود و نیز به منظور تلطيف محیط،افزایش روحیه،نشاط همکاران و ارباب رجوع اقدام به ایجاد فضای سبزی زیبا و مثال زدنی در بین شرکت های نفتی نموده است. 
وی با اشاره به اینکه مساحت کل باغچه ها و فضای سبز پالایشگاه ۲۴٫۵هکتار است،اظهار داشت:سرانه فضای سبز این شرکت ۸۵ درصد نسبت به فضای ناحیه صنعتی بوده که ۸/۵ برابر بیشتر از الزام زیست محیطی مربوط به صنایع می باشد. 
وی تصریح کرد: بیش یک هزار اصله انواع درخت و درختچه ای در ضلع جنوب واحد پساب این شرکت کاشت شده اند که با استفاده از آب خروجی تصفیه خانه پالایشگاه آبیاری می شوند. 
وی خاطرنشان کرد: طرح فضای سبز این واحد صنعتی مشتمل بر کاشت بسیار متنوع از انواع گونه های گیاهی و درختان همیشه سبز و خزان کننده و انواع درختچه ها،گلهای فصلی و دایمی است که زیبایی منحصر بفردی به این پالایشگاه بخشیده است. 
وی به فعالیت های انجام شده در زمینه نگهداری و راهبردی فضای سبز اشاره و خاطرنشان کرد:نگهداری از ۳۱ هزار متر مربع چمن،نگهداری از ۳۲ هزار اصله درخت، نگهداری از ۳۸ هزار بوته گل رز و انواع گلهای آپارتمانی موجود در ساختمانها و کمپ های مسکونی بخشی از فعالیت های فضای سبز این شرکت است. 
رئیس واحد مستغلات شرکت پالایش گاز ایلام گفت:هر ساله عملیات علف چینی و همچنین سم پاشی قبل رویش علف های هرز به منظور جلوگیری از بروز و گسترش حریق توسط این واحد در سطح ۳۵۰ هزار متر مربع انجام می شود. 
مهندس کمری غنی سازی جنگل های بلوط با کاشت بذر و نهال بلوط در مساحتی معادل ۳۵ هزار مترمربع را از فعالیت های در دست اقدام این واحد عنوان کرد و گفت: توسعه فضای سبز منازل سازمانی شرکت با کاشت انواع گل رز،چمن،درخت و درختچه و اجرایی نمودن فعالیت هایی نظیر اصلاح شبکه آبیاری و غیره به منظور کاهش میزان آب مصرفی در زمینه آبیاری فضای سبز را از فعالیت های در دست اجرای این واحد برشمرد . 
ایشان اظهار داشتند فعالیت های واحد مستغلات  در زمینه فضای سبز با هماهنگی و مشارکت واحد محیط زیست شرکت صورت پذیرفته است.

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.