به گزارش سایت خبری راسان خبر به نقل از روابط عمومی؛ معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری ایلام گفت: بر اساس بخشنامه سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری ۲۵ هزار هکتار از اراضی جنگلی کل کشور باید با نهال کاری احیا و توسعه یابد که سهم این استان از طرح ملی نهال کاری ۱۰ هزار هکتار است.

وی با بیان اینکه  تاکنون ۷۰ درصد این طرح در استان اجرایی شده افزود:  هدف از اجرای این طرح را احیای جنگل های مخروبه، کاهش اثر ریزگردها، تلطیف هوا، جلوگیری از فرسایش خاک، افزایش فضاهای سبز جنگلی عنوان کرد.

حجت الله فتحی  با اشاره به اینکه طرح نهال کاری در عرصه های ملی از مهرماه شروع شد و تا پایان سال جاری به اتمام می رسد، گفت: برای اجرای این پروژه ۱۹۰ میلیارد ریال اعتبار از محل صندوق توسعه ملی و طرح صیانت از جنگل ها برای استان ایلام مصوب شد.  

وی ادامه داد:  با بیان اینکه این طرح ها در ۱۴ حوزه آبخیز در ایلام در حال اجرا است، یادآور شد: در این پروژه هفت هزار هکتار نهال کاری و سه هزار هکتار نیز عنی سازی اراضی با بذر در نقاط مختلف استان در حال اجرا بوده و بیشترین مقدار نهال کاری متعلق به شهرستان های مهران و دهلران است.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.