به گزارش خبرنگار سایت خبری راسان خبر؛ مرد درختی ایران با بیان این مطلب که حفاظت از محیط زیست در استان ایلام می تواند با جذب گردشگران همراه باشد گفت:هدف از فراگیر شدن فرهنگ حفظ و توسعه محیط زیست  این است که مردم در برابر مسائل زیست محیطی، احساس مسئولیت کنند .

وی افزود: علی رغم تمام مشکلات، مخالفت ها و هزینه های فراوان و برای  حفظ محیط زیست و مقابله با پدیده ی گرد و خاک، کاشت نهال  از سال ۸۸  در استان آغاز شد،  به طوری که  در این مدت ( ۹ سال)  نزدیک به  ۱۰۰ هزار اصله نهال از گونه های مختلف در سطح شهرها و روستاها کاشت و به مرحله رشد رسیده است.

مهدی نظری  اظهار داشت: گسترش فرهنگ زیست محیطی در استان سبب شده  دوست داران طبیعت از هر فرصتی برای کاشت درخت استفاده نمایند به طوری که اکنون تک تک مردم در برابر مسائل زیست محیطی احساس مسئولیت  می کنند.

وی با بیان اینکه برای کاشت درخت یک ریال هم دریافت نمی کنم  بیان داشت: در حال حاظر مشغول کاشت درخت در بیابان ها، سطح مدارس،محیط های دانشگاهی، شهرها و مناطق مختلف استان و کشور می باشم و تا روزی که زنده هستم و نفس می کشم  این راه ارزشمند و ماندگار را ادامه خواهم داد.

وی در ادامه از کاشت ۱۰۰ هزارمین درخت در روز درختکاری سالجاری در استان ایلام خبر داد.

مرد درختی ایران علاوه بر  کسب چایزه ملی محیط زیست به عنوان خیر و حامی نمونه منابع طبیعی و  فرد مبارزه با بیابان زایی لقب گرفته است.

مهدی نطری معروف به مرد درختی ایران متولد شهرستان دهلران از توابع استان ایلام است.

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.