به گزارش خبرنگار سایت خبری راسان خبر؛ معاون برنامه ریزی سازمان صنایع کوچک شهرک های صنعتی ایران روز شنبه در جمع خبرنگاران گفت: ایجاد شهرک های صنعتی بستر مناسبی برای جذب سرمایه گذار  در حوزه صنعت  را فراهم کرده که این  موضوع مهم در استان ایلام  به خوبی نمایان است.

وی بیان داشت: با توجه به اینکه ایلام استانی مرزی محسوب شده و زمینه صادرات غیر نفتی به  کشور عراق، نیز فراهم است مسولان ارشد باید از فرصت های پیش آمده برای رونق تولیدات در این استان استفاده کنند. 
محمدی افزود: همچنین وجود صنایع مادر در ایلام، نظیر پتروشیمی، پالایشگاه گاز ، صنعت سیمان، علاوه بر صادرات، پیشرفت این استان مرزی را نیز به دنبال خواهد  داشت.
معاون برنامه ریزی سازمان صنایع کوچک شهرک های صنعتی ایران خاطر نشان ساخت: نوسازی  و راه اندازی واحدهای راکد و با ظرفیت پایین، یکی از برنامه های شاخص شرکت شهرک های صنعتی است که در این راستا  یک هزار و ۳۰۰ واحد صنعتی به چرخه  تولید بازگشته اند که به تبع در  ایلام نیز همین برنامه ها از طریق شرکت شهرک صنعتی و سازمان صنعت، معدن تجارت دنبال خواهد شد.
وی با بیان اینکه ۵۵۰ واحد صنعتی  دارای پروانه بهره برداری  در ایلام وجود دارد گفت: از این تعداد حدود ۲۶۰ مورد در نواحی صنعتی  مستقر هستند که با توجه به پایش خوب مدیران استانی برای حفظ این واحدها،  سرمایه گذاری های جدید با رشد همراه  خواهد بود.
عزیزی در ادامه بیان داشت: با توجه به وجود پتاسیل های و ظرفیت های مهم در استان، و وجود اراضی کشاورزی امکان آبیاری تحت فشار، آینده  این استان روشن است.
گفتنی است؛ فقط ۴۵ درصد واحدهای صنعتی ایلام در شهرک‌ها مستقر هستند.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.