به گزارش خبرنگار سایت خبری راسان خبر؛ قاسم سلیمانی دشتکی روز پنج شنبه  در نشست خبری با اصحاب رسانه که با حضور استانداران ادوار گذشته ایلام برگزار شد اظهار داشت: بیش از  ۵ میلیون نفر در سال ۹۷ از مهران تردد کرده که نیمی از این رقم از مرز بین المللی مهران راهی عتبات عالیات در کشور عراق شده است و این یک انقلاب دینی و سیاسی و یک مزیت بسیار اساسی برای توسعه است.
وی  ادامه داد: مهمترین هدف استانداری برای دعوت استانداران ادوار گذشته استان، در اختیار گذاشتن  ۴۰ سال تجربه به مدیران استانی است.
وی بیان داشت: گردهمایی استانداران ادوار گذشته با گرایش های سیاسی مختلف در کنار هم بیانگر وحدت، انسجام و همدلی در کشور  است.
سلیمانی دشتکی خاطرنشان ساخت: در  سال های گذشته تحول عظیمی در حوزه کشاورزی در سطح استان  رخ داده است، و مجموع زمین ها کشاورزی  در استان ۳۴۰ هزار هکتار  است که حدود ۷۰ درصد آن زمین های  آبی می باشند.
وی با بیان اینکه ایلام سرمایه گذاران  بسیاری دارد افزود: سابقه کار آفرینی در استان نشان از وجود سرمایه گذاران بسیاری در استان است بنابراین مدیران  برای جذب سرمایه گذار غیر بومی برای توسعه و اشتغالزایی تلاش کنند.
استاندار ایلام گفت: با توجه به اینکه  ۶ شهرستان استان به عنوان منطقه جنگی محسوب نشده  اما مردم این مناطق شهدای بسیاری را  تقدیم نظام نموده که این آمار  بیشتر از  مناطق جنگی در کشور است.
وی اظهار داشت: در حال حاضر مرز مهران با صادرات بیش از یک و نیم میلیارد دلار   در سال به اقتصاد کشور کمک خواهد کرد.
سلیمانی دشتکی ادامه داد : در دو سال اخیر بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان  برای  انتقال آب و خطوط آبیاری در استان  هزینه شده است.
از مجموع۲۲ استاندار ادورار گذشته استان ایلام  ۷ نفر با دعوت سلیمانی دشتکی، استاندار کنونی روز گذشته وارد استان شدند.
برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.