به گزارش خبرنگار سایت خبری راسان خبر، محسن صالحی نیا، شامگاه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان ایلام اظهارداشت: ۱۵ شهرک و ناحیه صنعتی مصوب در ایلام وجود دارد که این تعداد از کل ۹۸۰ شهرک صنعتی کشور یک و نیم درصد مربوط به این استان است.

وی افزود: صنایع کوچک به عنوان یکی از اولویت‌ها و محورهای اصلی برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال گذشته قرار گرفته است.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی یادآور شد: سال گذشته بیش از  ۷۸ هزار نفر در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور  مشغول به کار شده اند که با اتمام پروژه های نیمه تمام این امار تا  پایان سالجاری چند برابر خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: نوسازی  و راه اندازی واحدهای راکدبا ظرفیت پایین، یکی از برنامه های شاخص شرکت شهرک های صنعتی است که در این راستا تاکنون یک هزار و ۳۰۰ واحد صنعتی به چرخه  تولید بازگشته اند که به تبع در  ایلام نیز همین برنامه ها از طریق شرکت شهرک صنعتی و سازمان صنعت، معدن تجارت دنبال خواهد شد.

صالحی نیا گفت: در مجموع ۴۳ هزار واحد بهره برداری شده در کشور وجود دارد که ۷۰ درصد واحد های تولیدی ما در شهرک های صنعتی است.

وی یادآور شد: در راستای بهره برداری کامل از ظرفیت های صنعتی، معدنی و تجاری کشور، افزایش سهم ارزش افزوده و تجارت در تولید ناخالص داخلی امری مهم و ضروری است.

وی تاکید کرد: ایجاد شهرک های صنعتی بستر مناسبی برای جذب سرمایه گذار  در حوزه صنعت  است که این  موضوع مهم در استان ایلام  به خوبی نمایان است.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی ایلام نیز در این نشست گفت: اختصاص اعتبارات عمرانی ضامن تکمیل زیرساخت شهرک‌های صنعتی ایلام است و این شرکت همه تلاش خود را برای حمایت و تأمین اعتبارات لازم از منابع ملی برای ایجاد زیرساخت‌های مورد نیاز شهرک‌ها و نواحی صنعتی را بکار خواهد گرفت.

وی افزود: یکی از راه‌های ایجاد اشتغال پایدار و ترغیب سرمایه‌گذاران ایجاد زیرساخت‌های مناسب در شهرک‌ها و نواحی صنعتی است که دولت تدبیر و امید در این راستا سال‌های گذشته اعتبارهای مناسبی را به استان ایلام اختصاص داده است.

مرتضی دارایی اظهار کرد: شهرک‌ها و نواحی صنعتی کانون اصلی تولید و اشتغال هستند و ضرورت توجه به تکمیل زیرساخت‌ها و تأسیسات این شهرها و نواحی صنعتی باید بیشتر شود.

وی گفت: ۹ پروژه عمرانی در شهرک ها و نواحی صنعتی استان در دهه فجر سالجاری با اعتباری بیش از۲۰ میلیارد ریال  از محل منابع تملک دارایی های سرمایه ایی و بودجه داخلی شرکت به بهره برداری خواهد رسید.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام  نیز در این نشست گفت:  با اتمام  پروژه های نیمه تمام در استان زمینه اشتغالزایی ۸۱۰ نفر  فراهم خواهد شد.

لازم به ذکر است، ۵۵۰ واحد صنعتی  دارای پروانه بهره برداری  در ایلام وجود دارد

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.