معروف بسطامی، فرماندار ایلام روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار سایت خبری راسان خبر،منطقه ایلام گفت: در نه ماهه اولسالجاری ۳۷۸ طلاق در استان ایلام ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۲ درصد کاهش داشته است.
وی افزود: همچنین  یک هزار و ۵۰۳ ازدواج دز نه ماهه اولسالجاری در استان رخ داده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹/۵ درصد کاهش داشته است.
فرماندار ایلام در ادامه میانگین سن ازدواج پسران و دختران در استان را  به ترتیب ۲۹/۸۵ و  ۲۵/۶۹ عنوان کرد.
وی خاطرنشان کرد:شهرستان ایلام با ۲۳۵ هزار نفر معادل ۲۸ درصد آن را جوانان ۱۵ تا ۲۹ سال تشکیل می دهند که از این تعداد ۳۲ هزار نفر معادل ۴۹ درصد را مردان و ۳۲ هزار نفر معادل ۵۰ درصد را زنان تشکیل می دهند.
معروف بسطامی افزود: جمعیت جوان استان در  سالهای اخیر کاهش ۱۸ درصدی داشته که بعنوان زنگ خطری برای جمعیت فعال و نیروی کار محسوب می شود.
وی یادآور شد: شهرستان ایلام بعنوان مرکز استان دارای بیشترین جمعیت و به تبع آن بیشترین جمعیت جوان استان را دارا است.
وی با بیان اینکه کل جمعیت جوان شهرستان ایلام ۶۴ هزار و ۶۴۳ است، گفت: بیکاری، اعتیاد، طلاق، کاهش جمعیت جوان و موانع ازدواج از عمده مشکلات و علت بسیاری از ناهنجاری ها، انحرافات و آسیب های اجتماعی است.
بسطامی تاکید کرد: استفاده از ظرفیت دانشگاه ها برای فرهنگ سازی و ترویج فرهنگ مشاوره، هدفمند شدن تسهیلات اشتغال، تخصیص اعتبار در جهت ترویج و رونق بخش کشاورزی، آموزش خانواده ها در خصوص نحوه برخورد با جوانان و افزایش سرانه فضاهای ورزشی و فضای سبز می تواند از بسیاری از آسیب های مختلف جلوگیری کند.
به گفته فرماندار ایلام در ۶ سال اول زندگی مشترک با میزان ۵۸/۶۲ درصد بیشترین میزان طلاق در استان ثبت شده است.
برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.