علیرضا قاسمی، رئیس  اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای مهران در گفتگو با  سایت خبری راسان خبر منطقه ایلام _  اظهار داشت:  از ابتدای انقلاب تاکنون  بیش از  ۲ هزار میلیارد تومان برای راه های مواصلاتی مهران هزینه شده که این امر  نشان از  توجه ویژه دولت و نظام به جاده ها و راه های استان ایلام است.
وی افزود: در بخش راهداری و حمل ونقل و بمنظور نگهداری بهینه از شبکه راهای شهرستان و توسعه ایمنی و حمل و نقل تا دویست میلیارد تومان هزینه شده و یا جهت تکمیل پروژه ها خواهد شد.
رئیس  اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای مهران بیان داشت: راه های مواصلاتی شهرستان مهران  قبل از انقلاب به صورت فرعی و اصلی بود که اکنون به واسطه تردد زائرین و  کامیون های صادراتی و همچنین همجواری با کشور عراق  از نظر کمی و کیفی ارتقا یافته است.
وی به وضعیت عرض راه ها اشاره کرد و گفت: با اصلاح نقاط حادثه خیز،  راههای محورهای مواصلاتی به راه های شریانی  در این شهرستان از ۷ متر به  ۲۴ متر افزایش یافت.
علیرضا قاسمی  در ادامه مهمترین خدمات ارائه شده چهل ساله نظام و دولت به مردم استان ایلام، اصلاح و بهسازی ۱۲ کیلومتر مسیر مهران به صالح آباد، ساخت ۱۲ کیلومتر بزرگراه ، ساخت ۱۱ کیلومتر جاده مهران به پایانه و روشنایی این مسیر، تعریض و بهسازی ۲۵۰ دستگاه پل و احداث یک پل بزرگ در مسیر بانرحمان به مهران، نصب دو هزار سه هزار مترمربع تابلو اطلاعاتی؛ نصب بیش از یک هزار و ۸۰۰ مورد انواع تابلو انتظامی اخباری؛ ایجاد سر درب پایانه مرزی و خط کشی ۶ کیلومتر ، بهره برداری چهار کیلومتر اصلاح مسیر جاده دسترسی به ملکشاهی در نقطه حادثه‌خیز ترشابه و روکش آسفالت به طول ۵۰۰ کیلومتر  و غیره عنوان کرد.
وی تصریح کرد: از دیگر  خدمات چهل ساله در استان ایلام  احداث و بهره برداری  بزرگراه بطول ۱۱ کیلومتر، بهسازی و احداث کنار گذر بمنظور توزیع مناسب ترافیک به مرز بین الملل مهران بطول ۲۲ کیلومتر است.
 وی ادامه داد: مهمترین برنامه  در در دست اجرای اداره راهداری مهران، تعریض و بهسازی پنج کیلومتر از جاده مهران به دهلران و نیز پیشرفت ۴۵ درصدی تقاطع‌های بانرحمان و شهرک اسلامیه جهت ساماندهی عبور و مرور می باشد.
رئیس  اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای مهران گفت :حفظ و نگهداری حریم راهها و جلوگیری از هرگونه ساخت و ساز و آماده سازی بستر تعریض و توسعه راه ها از ماموریت های اولیه راهداری و حمل و نقل جاده ای مهران به شمار می رود.
وی بیان داشت: با همکاری و مساعدت نزدیک اداره راهداری و حمل و نقل و راه و شهرسازی عزم جدی در راستای بهسازی و اصلاح مسیر و چهار خطه کردن و ایمن سازی راههای شهرستان مهران در دستور کار قرار گرفته است.
قاسمی ادامه داد:  در راستای تسهیل در تردد زائرین و مسافران و کاهش در تصادفات ۱۵۰ نقطه حادثه خیز  در جاده های منتهی و محورهای مواصلاتی این شهرستان  ساماندهی شده است که مطالعه و بررسی حذف بیش از صدها نقطه حادثه‌خیز دیگر در دست اقذام می باشد.
وی  افزود: یکی از کارهای شاخص بعد از انقلاب در شهرستان مهران احداث و بهره برداری از پایانه و گمرک در مرز بین الملل مهران است.
 استان ایلام با داشتن ۴۲۰ کیلومتر مرز مشترک و مرز بین المللی مهران به عنوان فعال ترین خروجی کشور برای تردد زائران است.
برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.