به گزارش خبرنگار سایت خبری راسان خبر منطقه ایلام- کریم لاله ماژین، مدیر درمان تامین اجتماعی استان ایلام روز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان  اظهار داشت: از ابتدای سالجاری تا کنون یک هزار و ۱۵۰ مورد به پزشک متخصص داخلی در سطح استان ارجاع داده شده است.

وی افزود: همچنین از بهمن ماه سال گذشته تا کنون ۴۰۰ هزار پرونده الکترونیک در مراکز درمانی ثبت شده است که با  اجرای این طرح از هزینه های مکرر و غیر ضروری جلوگیری می کند.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان ادامه داد: بیش از ۹۰ درصد مراکز  درمانی استان طرف قرار داد این سازمان هستند که تا کنون ۴۵ میلیارد تومان مطالبات این مراکز پرداخت شده است.

وی افزود: خدمات مدیریت درمان بصورت مستقیم و غیر مستقیم ارائه می شود که در درمان غیر مستقیم ۳۰۰ مرکز در استان ایلام فعال است.

وی بیان داشت: بیمارستان شهدای زاگرس شهر ایلام در سال ۹۶  با مشکلات فراوانی همراه شد که هم اکنون با نارضایتی مردم مواجه است و پیگیری، بررسی و رفع این مشکلات در دستور کار سازمان قرار دارد.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان با بیان اینکه در نه ماهه اولسالجاری ۴۵ میلیارد تومان از  مطالبات مراکز  طرف قرارداد پرداخت شده گفت: در این راستا ۱۰ میلیارد تومان با حمایت استاندار جذب مدیریت درمان شد.

وی یادآور شد: تعیین سقف مراکز طرف قرارداد مطب پزشکان، درمانگاه ها و مراکز پاراکلینیک چند ماهی است در کشور اجرا شده و استان ایلام جز استان های آخر اجرای این طرح است.

وی تاکید کرد: بیمه گران تحت پوشش تامین اجتماعی با کنترل هزینه ها از مراجعات غیر ضروری در مراکز درمانی پرهیز کنند.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان اظهار داشت: میانگین پرداختی به داروخانه ها تا آخر مرداد پرداخت شده و بخشی از بدهی سال ۹۶ آزمایشگاه ها باقی مانده که تا پایان سال پرداخت خواهد شد.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان خاطر نشان کرد: همچنین  ۸۰ میلیارد ریال بدهی باقیمانده مراکز پاراکلینیک در سال ۹۶ به زودی پرداخت خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: در راستای  خدمت رسانی به مخاطبان هدف، و به همت بانک رفاه کارگران ایلام مطب دندانپزشکی سیار در مناطق محروم  استان مستقر و خدمات مورد نیاز دندانپزشکی  به مردم ارائه می دهد.

وی با بیان اینکه  این مرکز درمانی سیار در ایام اربعین  با ارائه خدمات در اختیار زائرین قرار گرفته بود، خاطر نشان ساخت: هزینه راه اندازی  این  کلینیک سیار ۳۵۰ میلیون تومان است.

مدیر درمان تامین اجتماعی استان یادآور شد: از ابتدای فعال شدن موبایل اپلیکیشن در سازمان تامین اجتماعی  از جمعیت ۳۸۰ هزار نفری جمعیت بیمه شده استان ۸ هزار  از این برنامه استفاده کرده اند.

وی ادامه داد: در بخش درمان غیر مستقیم از ابتدای آبان ماه حذف دفترچه و تشکیل پرونده الکترونیک سلامت در دستور کار قرار گرفت که روزانه ۲۰۰ پرونده ثبت می شود که امیدوارم تا پایان سال این آمار افزایش یابد.

وی ادامه داد: از ابتدای آبان ماه سالجاری تاکنون پنج هزار و ۴۵۰ پرونده الکترونیکی در مراکز طرف قرار داد مدیریت درمان استان ثبت شده است.

 

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.