به گزارش خبرنگار سایت خبری راسان خبر، سهیلا ملکشاهی روز سه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان اینکه بیش از نیمی از جمعیت کشور تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند اظهار داشت: ایلام  از لحاظ پوشش بیمه ای جزو ۱۰ استان برتر کشور قرار دارد که این رتبه در نوع خود بی سابقه بوده است.

وی افزود: ایجاد عدالت اجتماعی بدون برخورداری از بیمه تامین اجتماعی امکان پذیر نیست که سازمان  این راه را برای اقشار مختلف مردم هموار کرده است.
مدیرکل سازمان تامین اجتماعی استان ادامه داد:  ۳۵ هزار نفر  از جمعیت استان  مشمول قوانین خاص تامین اجتماعی هستند که بیمه ۳۰ هزار نفر از این جمعیت را دولت پرداخت می کند.
وی تاکید کرد: ارتقاء خدمات و جلب رضایت اقشار تحت پوشش تأمین اجتماعی سبب بهبود خدمات به مخاطبان هدف می شود.
وی افزود: دی ماه امسال و با اطلاع رسانی رسانه های سطح استان ۵۰۰ زن خانوار تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفتند که این موضوع در نوع خود بی نظیر است.
ملکشاهی اظهار داشت: هم اکنون  ۶۵ خدمت در دستور کار سازمان تامین اجتماعی برای ارائه خدمت به بیمه شدگان قرار دارد.
وی ادامه داد:  از مصادیق اهتمام دولت، معیشت و رفاه آینده اقشار مختلف مردم و پرداخت بخشی از بیمه های کارگران، رانندگان و افراد تحت پوشش است.
مدیرکل سازمان تامین اجتماعی استان تصریح کرد: در دوران سخت اقتصادی و جنگ تحمیلی حمایت های سازمان از بیمه گران قطع نشد و همواره در صدد افزایش تامین پوشش بیمه ی به آحاد جامعه و بیمه مشاغل آزاد و اجتماعی و اخیرا بیمه زنان خانوار و دانشجویان بوده که این امر نشان از اهمیت سازمان به تحقق شعار تامین اجتماعی است.
وی جمعیت بیمه شدگان تحت پوشش این سازمان  را ۳۰۷ هزار نفرعنوان کرد و گفت: این افراد بیشتر بیمه شده‌های خاص از جمله زنان خانه دار و کارگران ساختمانی هستند و همچنین بیمه شده‌های اجباری نیز است.
برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.