به گزارش خبرنگار سایت خبری راسان خبر؛ طالب صادقیان شهردار ایلام ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان ایلام گفت: در سال‌جاری ۳۵ میلیارد تومان بودجه عمرانی در غالب  اجرای ۲۸ طرح به این حوزه اختصاص یافته است.

وی افزود: در حوزه شهری، طرح جامع شهری استان در سال ۹۰ با چشم انداز ۱۰ ساله در دستور کار قرار گرفته که هم‌اکنون در حال تدوین است.

شهردار ایلام عنوان کرد: در راستای کاهش مراجعات ارباب رجوع به شهرداری، سیستم الکترونیکی شدن شهر سازی در حال  اجرا است.

وی بیان داشت: از ابتدای تاسیس شهرداری ایلام، سال ۱۳۱۵ تا کنون ۱/۸ متر فضای سبز در استان ایجاد شده که در طول یک سال گذشته یک متر مربع به فضای سبز شهروندان اضافه شده است.

وی تصریح کرد:کارخانه بازیافت پسماند با مشارکت سرمایه‌گذار در زمینی به مساحت ۲۳ هکتار در شهر صالح‌آباد  ایلام راه اندازی خواهد شد.

شهردار ایلام یادآور شد: امروزه برنامه‌ریزی فرهنگی و سرمایه‌گذاری در بخش اجتماعی و فرهنگی در جامعه نقش بسیار مهم‌تری در مقایسه با سرمایه عمرانی و اجرایی در شهرها ایفا می‌کند.

وی، تهیه نقشه gis شهری را از مهم‌ترین اقدامات شهرداری در سال ۹۷ عنوان کرد و افزود: نقشه شهر با مقیاس یک پانصدم تهیه و مغیرت‌های آن نزدیک به صفر است.

صادقیان ادامه داد: ایجاد ساختمان دادپزشک و استقرار ۲۴ ساعته پزشک در آرامستان بهشت زهرا، تجهیز سالن انتظار آرامستان و سرویس‌های بهداشتی و ساختمان اداری و راه دسترسی کمربندی ایلام به آرامستان از مهم‌ترین  اقدامات شهرداری در طول سال ۹۷ است.

وی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۸۰۰ مورد اطفاء حریق در حوزه آتش نشانی انجام شده که از جمله آن آتش سوزی استخر و بیمارستان شهر ایلام بود که اگر تلاش  آتش نشانان نبود قطعا خسارت‌های مالی و جانی بسیاری به شهروندان وارد می‌شد.

صادقیان اضافه کرد: به دلیل بارندگی، اجرای آسفالت سطح شهر به تاخیر افتاده است که  با برنامه ریزی‌های مناسب سال آینده این مشکل رفع خواهد شد.

برچسب ها:

به اشتراک بگذارید :

مطلب قبل و بعد
مطالب مشابه

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

برای ارسال دیدگاه شما باید وارد سایت شوید.