راسان خبر/مدیرکل استاندارد ایلام گفت: طرح ساماندهی تجهیزات بازی غیراستاندارد در سطح استان را آغاز شد.

به گزارش راسان خبر از ایلام؛ یادگار محمدی اظهار کرد: استانداردسازی وسایل بازی شهربازی‌ها همواره یکی از دغدغه‌های اجتماعی بوده که در صورت غفلت خسارت‌ها و آسیب‌های مادی و معنوی زیادی برجا می‌گذارد که پیشگیری از آن نیازمند نظارت مستمر دستگاه‌های ذیربط و متولیان شهربازی‌هاست.

وی با اشاره به اینکه، بیشترین مشکل وسایل تفریحی و بازی در زمینه استاندارد متوجه پارک‌های بازی شهرداری‌های استان است، افزود: تمامی مسئولیت حوادث و عواقب حقوقی ناشی از استفاده، راه‌اندازی و بهره‌برداری از تجهیزات فاقد مجوز استاندارد، متوجه بهره‌برداران و متولیان خواهد بود.

مدیرکل استاندارد ایلام گفت: در راستای حمایت از حقوق مصرف کنندگان و با توجه به آسیب پذیری کودکان در هنگام استفاده از تجهیزات شهربازی و پارک های بازی که گاها” منجر به وقوع حوادث غیر قابل جبران می گردد این اداره کل، پس از تذکر و اخطارهای قانونی لازم،  طرح ساماندهی تجهیزات بازی غیراستاندارد در سطح استان را آغاز نموده است.

محمدی بیان داشت: این اداره کل به تمامی بهره برداران تجهیزات بازی غیر استاندارد در سطح استان اعلام نموده که هر چه سریعتر در راستای رفع عیوب تجهیزات بازی اقدامات لازم را به عمل آورند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در صورت عدم استانداردسازی تجهیزات و وسایل بازی، این اداره کل طبق قانون، نسبت به معرفی مالکان متخلف به مراجع قضایی و پلمپ و جمع آوری وسایل بازی اقدام می کند.

کد خبر/۹۳۵۸۳

  • نویسنده : سمیه آذرمهر