به گزارش روز شنبه پایگاه خبری راسان خبر؛ رییس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی ایلام با اعلام این خبر گفت: پنج گروه گشت و کنترل از امروز وظیفه نظارت بر فرآورده های خام دامی ایستگاه های صلواتی و همه اماکن تهیه و توزیع غذای زائران اربعین و نذورات مردم را بر […]

images-1

به گزارش روز شنبه پایگاه خبری راسان خبر؛ رییس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی ایلام با اعلام این خبر گفت: پنج گروه گشت و کنترل از امروز وظیفه نظارت بر فرآورده های خام دامی ایستگاه های صلواتی و همه اماکن تهیه و توزیع غذای زائران اربعین و نذورات مردم را بر عهده دارند. 

دکتر سعید صیدیوسفی افزود: ۲ گروه در مهران، ۲ گروه در شهرستان چرداول و یک گروه نیز در ایلام استقرار دارند و یک تیم نظارتی از اداره کل هم عملکرد این گروه ها را مورد رصد قرار می دهند.
وی افزود: این اکیپ ها با لباس های متحدالشکل با آرم دامپزشکی وظیفه نظارت و کنترل فرآورده های خام دامی را در اماکن تهیه، پخت و توزیع غذا برعهده دارند.
صیدیوسفی یادآور شد: گشت مشترک اداره کل دامپزشکی و مرکز بهداشت دانشگاه علوم پزشکی استان، بر مراکز تهیه و توزیع نذورات نظارت بهداشتی را بعمل می آورند. اضافه می نماید، مرز بین المللی مهران امن ترین و نزدیکترین مرز زمینی کشور است که در ۹۵ کیلومتری جنوب غربی شهر ایلام واقع شده و کانون اصلی تردد زوار عتبات عالیات است.
سال گذشته بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر برای شرکت در آیین عظیم کنگره اربعین از این مرز عبور کردند که پیش بینی می شود امسال بیش از ۲ میلیون نفر برای شرکت در مراسم اربعین حسینی از این مرز عبور کنند.