ایلام، راسان خبر_سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد، احتمال حمله نظامی مستقیم آمریکا علیه نظام سوریه و ارتش این کشور وجود دارد.

img22343979

به گزارش روز جمعه پایگاه خبری راسان خبر؛  «جاش ارنست» سخنگوی کاخ سفید، روز پنجشنبه گفت: واشنگتن احتمال حملات هوایی علیه ارتش سوریه را منتفی نمی‌کند.

ارنست گفت: عملیات نظامی علیه نظام سوریه، که هدف از آن حل و فصل اوضاع در حلب است، ممکن نیست که اهداف تعریف شده را که کاهش سطح خشونت است، محقق سازد. این احتمال زیاد وجود دارد که آن پیامدهای پیش‌بینی نشده‌ای به‌دنبال خواهد داشت که با منافع ملی ما کاملاً سازگار نیست. ولی من، بررسی گزینه‌های مختلف را دور از ذهن نمی‌دانم.

پیش از این، روزنامه آمریکایی «واشنگتن‌پست» نوشته بود: شماری از مسئولان آمریکایی ــ از سیا، وزارت خارجه و ستاد کل نیروهای مسلح آمریکا ــ چهارشنبه گذشته در کاخ سفید موضوع حملات محدود علیه نظام سوریه را بررسی کرده‌اند. آنان هدف این کار را واداشتن نظام «بشار اسد» رئیس‌جمهوری سوریه به تغییر رفتارش در قبال آتش‌بس در منطقه حلب و ثمربخش کردن گفت‌وگوها با وی، عنوان کرده‌اند.

به‌نوشته واشنگتن‌پست، نشست شورای امنیت ملی آمریکا، اواسط هفته آینده به‌ریاست «باراک اوباما» تشکیل خواهد شد و احتمال می‌رود رئیس‌جمهوری آمریکا با بمباران «ضعیف» نیروهای ارتش سوریه موافقت کند.

از سوی دیگر، «جان کربی» سخنگوی وزارت خارجه روسیه، روز پنجشنبه اعلام کرد، ایالات متحده بعد از توقف همکاری‌ها با روسیه، تمامی گزینه‌های مطلوب برای حل بحران سوریه از جمله گزینه نظامی را بررسی می‌کند، با این حال، واشنگتن راهکار دیپلماسی را بهترین گزینه می‌داند.

منبع: دانشجو