ایلام، رسان خبر_ مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان ایلام : بیش از ۷ هزار نفر ایلامی در ۱۴۰ کلاس آموزش حفظ قرآن دیدند.

download

به گزارش راسان خبر ؛ حجه الاسلام حسن شهیدی مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ایلام با اشاره به اینکه طرح تربیت حافظان قرآن کریم از مهمترین برنامه های سازمان اوقاف می باشد که امسال پنجمین سال اجرای خود را می گذراند، اظهار داشت: در طی این ۵ سال، هفت هزار و ۸۷۵ نفر در سامانه، ثبت نام و در آزمون های متمرکز حفظ قرآن کریم حضور پیدا کرده اند که این امر نشان دهنده توجه مردم به عرصه حفظ قرآن کریم است.

وی تصریح کرد: این طرح در راستای فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن کریم در سال ۹۱ شکل گرفت و سازمان اوقاف بعنوان متولی این طرح به تناسب جمعیت هر استان، سهمیه ویژه ای مشخص کرده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان ادامه داد: این طرح در هشت رشته حفظ ترتیبی که از حفظ کل، حفظ اجزاء ۲۰،۱۵،۱۰،۵،۳،۲،۱ قرآن کریم و در سه رشته حفظ موضوعی شامل ۳۰۰ موضوع، ۱۵۰ موضوع و ۱۲۰ موضوع براساس کتابچه حفظ موضوعی آیات قرآن است در سراسر کشور اجرا می شود.

این مقام مسئول یادآور شد: شرکت کنندگانی که حد نصاب ۷۰ درصد نمره قبولی را در مجموع دو آزمون شفاهی و کتبی کسب کنند، گواهینامه معتبر آموزشی دریافت می کنند.

حجه الاسلام شهیدی در خصوص هدف اجرای این طرح بیان کرد: حفظ قرآن مقدمه عمل به قرآن است و این طرح زمینه آشنایی مردم بویژه جوانان را با معارف و مفهوم قرآن در جامعه فراهم می کند.

وی با اعلام اینکه امسال ۱۴۰ مربی در سطح استان برای تدریس قرآن آموزان بکار گرفته شده است، افزود: مهرماه سالجاری ۶۰ نفر جهت آموزش مربیگری طرح حفظ به قم اعزام می شوند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان با اشاره به اینکه دوره ها تاثیر بسزایی در توسعه و ترویج حفظ قرآن کریم در سطح استان داشته است، تاکید کرد: در سطح استان موقوفات قرآنی نداریم و برای پرداخت حق الزحمه مربیان به حمایت خیرین نیاز است.