به گزارش خبرنگار راسان خبر؛ همزمان با شب نوزدهم ماه مبارک رمضان و سالروز ضربت خوردن مولای متقیان حضرت علی (ع) آیین احیای اولین شب قدر در سراسر استان ایلام برگزار شد. مردم مومن و روزه دار استان در این شب با حضور گسترده خود در سطح مساجد و اماکن مذهبی با برپایی آئین های معنوی […]

۴۷۳۰۰۵۵_۸۵۹

به گزارش خبرنگار راسان خبر؛ همزمان با شب نوزدهم ماه مبارک رمضان و سالروز ضربت خوردن مولای متقیان حضرت علی (ع) آیین احیای اولین شب قدر در سراسر استان ایلام برگزار شد.

مردم مومن و روزه دار استان در این شب با حضور گسترده خود در سطح مساجد و اماکن مذهبی با برپایی آئین های معنوی با خالق هستی راز و نیاز و مناجات کردند.

روزه داران در این مراسم با خواندن دعاهای افتتاح، جوشن کبیر و ذکر استغفار به درگاه پروردگار خود راز و نیاز کرده و قرآن به سر گرفتن نیز حال و هوای خاصی را به مراسم شب نوزدهم رمضان بخشیده بود.

مداحان اهل بیت (ع) نیز در رثای اولین شهید محراب حضرت علی (ع) نوحه خوانی و مرثیه سرایی کرده و مردم روزه دار نیز در غم ضربت خوردن مولای متقیان به سینه زدند.

شب نوزدهم؛ اين شب با عظمت آغاز شبهاى قدر است و شب قدر آن شبى است كه در طول سال، شبى به خوبى‏ و فضليت آن يافت نمی ‏شود و عمل در اين شب (شب قدر) از عمل در طول هزار ماه بهتر است و تقدير امور سال در اين شب صورت‏ می‏گيرد و فرشتگان و روح كه اعظم فرشتگان الهى است در اين شب به اذن پروردگار به زمين فرود می ‏آيند و به محضر امام زمان(عج) می ‏رسند و آنچه را كه براى هر فرد مقدّر شده بر آن حضرت عرضه می‏دارند.

از حضرت رسول (ص) نيز پيرامون شب زنده داري شب قدر نقل است كه فرمودند: كسي كه شب قدر را شب زنده‌داري كند، تا شب قدر آينده، عذاب دوزخ از او دور گردد.