به گزارش روز چهارشنبه سایت خبری راسان خبر؛  دکتر علی دل پیشه در رابطه با خدمات ارائه شده به مردم و مسافران نوروزی اظهار کرد: در حوزه بهداشت در 64 مرکز بالغ بر 400 هزار مورد خدمات بهداشتی به مردم و مسافران در ایام تعطیلات ارائه و در همین راستا6 هزار انواع خدمات بازرسی و […]

به گزارش روز چهارشنبه سایت خبری راسان خبر؛  دکتر علی دل پیشه در رابطه با خدمات ارائه شده به مردم و مسافران نوروزی اظهار کرد: در حوزه بهداشت در 64 مرکز بالغ بر 400 هزار مورد خدمات بهداشتی به مردم و مسافران در ایام تعطیلات ارائه و در همین راستا6 هزار انواع خدمات بازرسی و نظارت بهداشت محیط در سطح استان توسط یک هزار و 500 نیرو در این ایام انجام شده است.

وی در ادامه سخنان خود به ارائه خدمات درمانی در سطح استان اشاره و تصریح کرد: در ایام تعطیلات نوروزی بالغ بر 50 هزار خدمت درمانی در قالب خدمات اورژانس پیش بیمارستانی و بیمارستانی به مردم و مسافران ارائه شده است.

دکتر دل پیشه در ادامه این مبحث افزود: از تعداد 50 هزار دریافت کننده خدمت، بیش از هزار مورد خدمت تصادفی و 2300 مورد خدمت غیر تصادفی در مراکز درمانی و بیمارستان های 9گانه استان ارائه شده و 15 مورد از بیماران و مصدومان نیز برای مداوای کامل و جامع تر به مراکز درمانی خارج از استان اعزام شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایلام ادامه داد: فوریت های پزشکی استان در تعطیلات نوروزی بیش از 1100 ماموریت خدمت رسانی به بیماران تصادفی و غیر تصادفی در سطح استان داشته اند.

وی به راه اندازی پایگاه امداد هوایی با استقرار بالگرد در ایام نوروز در ایلام اشاره کرد و گفت: به منظور ارائه سریع ترین خدمات اورژانسی به بیماران و مصدومان سوانح احتمالی، این بالگرد در مرکز استان مستقر بود می تواند در راستای خدمات دهی مطلوب به بیماران اورژانسی نقشی مهم و محوری داشته باشد.

دکتر دل پیشه استقرار دندانپزشک در مرکز استان در ایام تعطیلات را نقطه عطفی نسبت به تعطیلات نوروزی در سالهای گذشته عنوان کرد و گفت: برای اولین بار در تعطیلات نوروزی امسال دندانپزشک مقیم در بیمارستان امام خمینی (ره) مستقر شد که در مدت تعطیلات نوروزی 300 مورد ارائه خدمت به بیماران داشته است