ایلام، راسان خبر_ محمدرضا تردست : به منظور پر رنگ کردن ارزشهای اجتماعی و ترویج فرهنگ ازدواج آسان از فعالان و خادمین ازدواج تقدیر و تجلیل می شود .

IMG_20160702_152425

به گزارش راسان خبر به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان ایلام؛ محمدرضا تردست معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان با تبریک هفته ازدواج برنامه های این هفته را بیان کرد و گفت : ازدواج مهمترین و اساسی ترین تصمیم زندگی جوانان است و انتخابی است که سرنوشت و آینده دختران و پسران را رقم خواهد زد ، اما متاسفانه در جامعه کنونی ما بنا به دلایل و مسائل مختلفی بحث ازدواج جوانان دچار چالش و مشکل شده و نتیجه آن نیز افزایش سن ازدواج و کاهش تمایل جوانان به همسرگزینی است .
وی افزود : با توجه به شرایط امروز جامعه باید به مقوله ازدواج هم در سطح دولتی و هم غیردولتی نگاه ویژه داشت و بسترهای لازم برای تأهل را فراهم آورد تا جوانان به فکر تشکیل خانواده باشند، راه ترغیب به سمت ازدواج هم الگوسازی، موج آفرینی و فرهنگ سازی است.
تردست اظهار داشت : به منظور پر رنگ کردن ارزشهای اجتماعی و ترویج فرهنگ ازدواج آسان، مراسم تجلیل از خادمین و فعالان عرصه ازدواج در استان برگزار خواهد شد .
او بیان کرد :این جشنواره در سه حوزه خادمین ، دستگاهها و سازمانهای دولتی و غیر دولتی و زوج های دارای ویژگیهای بارز و الگوساز برگزار می شود که بخش خادمین خود شامل ۱۴ عنوان مختلف خواهد شد ، ۸ عنوان نیز مربوط به دستگاههای دولتی و غیر دولتی و ۸ عنوان هم مربوط به زوج های موفق است .
معاون فرهنگی و امور جوانان ادامه داد : کمیته داوری جشنواره مسئولیت انتخاب نهایی افراد را به عهده دارد و افراد واجد شرایط نیز با معرفی و رصد دستگاههای مختلف مورد شناسایی و تایید قرار خواهند گرفت.
تردست افزود : ملاک انتخاب زوج موفق ، ازدواج آگاهانه ، آسان؛ بهنگام و پایدار ، داشتن مهریه سبک، جهیزیه سبک و جوانانی است که بخشی از هزینه مراسم خود را وقف امور خیریه کرده اند.
وی گفت : در بخش خادمین ازدواج شاخص هایی نظیر مدت زمان فعالیت ، گستره فعالیت، اولویت قرار دادن فعالیت در عرصه ازدواج، میزان جمعیت تحت پوشش، موجه بودن و تعهد و پایبندی به اصول اخلاقی مد نظر قرار خواهند گرفت .
معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان در پایان خاطر نشان کرد : تنها از خادمین و فعالانی تجلیل خواهد شد که در سنوات گذشته مورد تقدیر قرار گرفته نشده باشند